Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová bude zřejmě zpracovávat odpad v Havířově

  • Havířov,

Zastupitelé v Orlové schválili záměr o vstupu do havířovského projektu výstavby zařízení na zpracování komunálního odpadu. Obří stavba za zhruba 400 milionů korun, by měla začít v roce 2021.

Orlová se musí rozhodnout, jakým způsobem bude v budoucnu nakládat s komunálním odpadem. Havířov se chystá postavit v areálu průmyslové zóny Dukla velké zařízení na zpracování odpadu nejen pro Karvinsko. Zastupitelům na otázky odpovídal manažer projektu.

“Je to pro nás velmi důležitý partner. Je to třetí největší město okresu Karviná. Je to i město, které je podobné Havířovu. Od začátku jsme nabízeli jednání všem, abychom to dělali společně. Ať se najde to nejlepší řešení,” řekl manažer projektu TSH Václav Zyder.

Zastupitelé nakonec rozhodli, že záměr o vstupu do společnosti podpoří. Proti byl jen bývalý starosta Tomáš Kuča.

“Největší obavy jsou z finanční zátěže, protože není přesně specifikováno, jak se budeme podílet a jaké procento budeme mít. A zadruhé. Města a zvláště Orlová už jsme majiteli firmy, která zpracovává odpad, která představila také svůj návrh,” řekl zastupitel Tomáš Kuča (ČSSD).

Vstupní náklady, které bude muset Orlová během čtyř let vynaložit, jsou vyčísleny na zhruba 18 milionů korun.

“Tady se opravdu v Havířově podle údajů, které nám poskytli, vytřídí až 95%. Třídička navrhovaná společností Depos, by nesplnila požadavky EU,” vysvětlil starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Konečné rozhodnutí o vstupu do projektu padne v červenci na mimořádném zasedání zastupitelstva.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy