Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti v Havířově milují pohádky pod širým nebem

  • Havířov,

V Havířově pokračuje kolotoč pravidelných nedělních představení pod širým nebem. Tentokrát za dětmi zavítalo divadélko Ententýky s pohádkou O Plaváčkovi. Hlavními hrdinkami byly veverka Terka a myška Klárka.

V Havířově pokračuje kolotoč pravidelných nedělních představení pod širým nebem. Tentokrát za dětmi zavítalo divadélko Ententýky s pohádkou O Plaváčkovi. Hlavními hrdinkami byly veverka Terka a myška Klárka.


“Je to taková netradiční pohádka, vždycky tam máme nějaké poučení pro děti, tak tentokrát to bude něco o první pomoci a v podstatě si s dětmi hrajeme. Baví nás to, živí nás to.Je to prima. S myškou klárkou fungujeme už 9 let, tzn., že už nějakých 6 let hrajeme v Havířově, pravidelně se setkáváme s našimi diváky, hrajeme i ve školkách v Havířově, takže myslím si, že nás děti znají,”uvádí Hana Dvořáčková, Divadlo Ententýky

“Já jako amatér hraji divadlo asi od svých 16 let a vlastně až po mateřské jsem přišla k tomu, že bych se chtěla touhle prací živit, že bych chtěla hrát divadlo pro děti a hrajeme pro děti od 1 a půl let až 11 let. Dneska máme jednu pohádku, je to taková letní pohádka plná legrace o tom, jak se s veverkou Terkou vydáváme k moři a zažíváme dobrodružství a hlavně je to pohádka o tom, že kamarádi si pomáhají i o prázdninách,” říká Kateřina Řeřichová, Divadélko Ententýky

Představení se nenechaly ujít desítky dětí v doprovodu nejen rodičů, ale i babiček, dědečků a dalších příbuzných.

“Nechodíme často, to je naše první pohádka, protože on byl ještě moc malý, takže on by pohádky, on by z nich nic neměl. Ale budeme teďka chodit často, určitě. A jsme strašně rádi, že něco takového tady je, že to existuje.”

“Chodíme tady s dvoujčátkama, s vnučkama. Pravidelně, loni jsme chodili pravidelně.”

“My jsme tady poprvé, ona měla dva ročky v dubnu, tak jsem zvědavá, jak se ji to bude líbit.”

“Těším se moc a těším se na tu pohádku.”

“Přišla jsem tady s tetou, bráchou a další tetou.”

“Nejvíc se těším na pohádku a nevím o čem to bude.”

“Přišla jsem tady s babičkou nebo máme rádi pohádky a přišla jsem tu s Natálkou a s babičkou.”

 Nedělní odpoledne pod širým nebem si neužily jen děti,  ale i dospělí. Pohádku totiž tradičně vystřídal promenádní koncert dechové hudby.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy