Dárců krve je v létě nejméně. Proto je mladí včelaři odměnili medem

  • 11:22,
  • Havířov,

Krevní centra přicházejí kvůli dovoleným v zahraničí o dárce krve, kterých už je tak málo. Dárci, kteří navštívili stanici v Havířově, dostali za odměnu od mladých včelařů med.

V České republice chybí až 150 tisíc dárců krve. Nejméně odběrů zaznamenávají transfuzní stanice v letním měsících, kdy je ale  právě kvůli úrazům a nehodám, krve zapotřebí nejvíce. K tomu ještě platí různá omezení.

“Podle nařízení v celé ČR je omezení při návštěvě různých zemí. Mimo Evropu kam turisté jezdí Egypt, Turecko, tam jsou dva měsíce. Až po návratu z této země mohou darovat. Nově tam máme země evropské, kdy hrozba západonilské horečky nám vyřazuje dárce,” uvedla vedoucí pobočky Krevního centra v Havířově Jana Geryková.

“Když mě kousne klíště, tak nesmím darovat myslím jeden měsíc. Když jsem byla v zahraničí a mimo Evropu, tak je to myslím tři měsíce. Hlídám si to. Určitě bych nešla darovat, kdybych nemohla,” řekla dárkyně krve.

Děti z včelařského kroužku Ambrožíci ví, že stejně jako med, je vzácná i krev. Proto se rozhodli dárce odměnit.

“Já si myslím, že je důležité odměnit dárce krve za to, že se dobrovolně rozhodují darovat krev a tím někomu zachránit život,” řekl mladý včelař.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků