Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sdílená kola dorazila i do Havířova. Prozatím jich je k zapůjčení 80

  • Havířov,

Havířov je dalším městem, kde se lidé budou moci přepravovat pomocí sdílených kol. Celkem jich bude k dispozici 80. Prvních patnáct minut za zapůjčení půjde na účet radnice.

Chceme, aby bylo město moderní, atraktivní a šetřilo životní prostředí. To jsou hlavní důvodu, proč se i Havířov rozhodl pro zavedení sdílených kol. Celkem jich bude k zapůjčení prozatím 80. A to není vše. domluvím

"Jednak se chystáme na elektrokola, a některá už v rámci krajského projektu byla do Havířova alokována. A další věc je, že se chceme posunout a chtěli bychom být v rámci republiky první, kdo bude používat systém sdílených kol i pro přesun mezi obcemi,” uvedl primátor města Josef Bělica (ANO).

Město chtělo spustit bikesharing už na začátku léta. Problém byl ale s výběrem firmy.

"My jsme byli nuceni dvakrát výběrové řízení zrušit a vypsat znovu. Jsme rádi, že to občanům můžeme nabídnout, byť se zpožděním, ale bylo to z důvodu výroby kol,” dodal náměstek primátora Ondřej Baránek (ANO).

Radnice vyčlenila ze svého rozpočtu 2, 4 milionu korun, kterými chce pokrýt náklady na dobu určitou, a to do 30.11.2020.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy