Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koupaliště v červnu praskalo ve švech, červenec už tak slunečný není

  • Havířov,

Letní koupaliště lidé navštěvují jen, když svítí slunce. Zatímco červen byl opravdu teplý, v červenci už tolik slunných dnů nebylo. Přesto koupaliště sezonu prozatím hodnotí po všech stránkách jako průměrnou.

Každé město, které provozuje letní koupaliště, je závislé na počasí, kterému se ale nedá poručit.  

"Červen byl v podstatě teplý a návštěvnost byla abnormální. V červenci už tak teplo nebylo, i když sucho je, ale to počasí je spíše na výlety, než k vodě. Ale návštěvnost i tržby jsou na průměrných hodnotách," řekl vedoucí letního koupaliště Petr Šulc.

I v letošním roce chodí na koupaliště pravidelně hlídky strážníků městské policie.

"Setkáváme se tady s problémovými návštěvníky, plavčíci tady mají práce stále více než dost. Čím víc je návštěvníků, tím více je úrazů, drobných krádeží a celkově problémů, ale to jsou drobné problémy, se kterými se potýkáme každým rokem,” dodal vedoucí letního koupaliště Petr Šulc.

Plavčíky si do svého týmu vybírá vždy lékař Jindřich Dolanský.

“Sestava na letošní rok je úplně skvělá, jsou to perfektní kluci i holky. Jsou to studenti, vysokoškoláci a práci zvládají bez problémů. Co se týče úrazů, tak byť letošní červen byl enormně teplý, byla zvýšená návštěvnost, a přesto úrazy byly drobné, nebyly vážné,” řekl lékař Jindřich Dolanský.

"Jelikož jsem bývalý plavec, tak to pro mě byla jasná volba být plavčíkem tady. Pracoval jsem tady už minulý rok, tak jsem se už zaučil. Tento rok už je to lepší,” dodal plavčík Josef Šulej.

Během léta se na koupališti konají i různé akce. Jednou z nich byl i třetí ročník turnaje v plážovém ragby. 

"Je to trochu jiné než klasické ragby, hraje se to na menším hřišti s písčitým podkladem. Pravidla jsou jednoduchá. Žádné mlýny, žádné auty, žádné kopání, jen se přihrává. Máme tady pět mužstev s tím, že do 12 let jsou dvě družstva, do deseti let tři družstva. Je to miniturnaj jak dospělých, tak i dětí,” řekl předseda klubu Radomír Kloda.

"Je to perfektní příprava na sezonu, která nám začíná za měsíc. Snažíme se hrát naplno, je to náročné na fyzičku v písku. Super zábava, doporučuji všem vyzkoušet,” řekl jeden z hráčů.

Další zábavnou akcí na koupališti bude soutěž ve skocích z desetimetrové věže, která se v případě dobrého počasí uskuteční 4. srpna. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy