Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karatisté z Havířova zazářili na mistrovství světa

  • Havířov,

Sportovní klub karate Budo Havířov se zúčastnil Mistrovství světa v Rumunsku, kde získali hned deset medailí. Úspěchy slaví i díky novému zázemí, kde mohou trénovat.

Tři stříbrné a sedm bronzových medailí si dovezli čeští reprezentanti ze Sportovního klubu karate Budo Havířov. Mistrovství světa se konalo v květnu v Rumunsku. Úspěch závodníkům nespadl sám do klína.

“Tak jak vidíte, jsme v nových prostorách, vybavili jsme si novou tělocvičnu, kde můžeme nonstop cvičit, tomu jsme podřídili celý trénink. Podřídili jsme celý trénink turnajové přípravě v tomto roce. Před samotným mistrovstvím světa jsme se účastnili několika přípravných turnajů. Bylo to například Grand Prix Žilina na Slovensku, což je dost těžký turnaj, pak to bylo mistrovství Moravy a Slezska, což byl mezinárodní turnaj. Na tomto turnaji jsme dopadli jako nejlepší klub celkově z celého turnaje. Bylo tam asi 300 závodníků, 40 klubů, 4 země, získali jsme celkem 23 medailí a byli jsme vyhlášeni jako nejlepší klub turnaje. Potom nás čekala hlavní zkouška, bylo to mistrovství světa v karate, které proběhlo tento rok v Rumunsku,“ uvedl trenér a předseda SKK Budo Havířov Marek Franta.

“Líbilo se mi tam, bylo tam dobře, získal jsem nějaké zkušenosti navíc, byl jsem v pěti kategoriích a z toho jsem dvě vyhrál. Odvezl jsem si bronz a stříbro,“ řekl jeden z účastníků MS v karate.

“Já dělám karate asi pět a půl roku, na MS jsem získala v jedné kategorii bronz, v druhé taky bronz a ve třetí kategorii stříbro,“ dodala účastnice MS v karate

Po mistrovství světa odjeli karatisté na soustředění do Chorvatska, kde si kromě tréninků užijí i jadranského moře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy