Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově jsou kvůli sdílené lednici rozdělení na dva tábory, lokalitu budou hlídat strážníci

  • Havířov,

Je to jen pár dnů, co spolek Save Food instaloval za Centrem Lučina v Havířově sdílenou lednici. Reakce lidí jsou různé. Především místní nesouhlasí s umístěním a dávají vinu radnici. Ta však upozorňuje, že s projektem nemá nic společného.

Zatímco v jiných městech fungují sdílené lednice bez problémů, v Havířově se projekt setkává s nevůlí. Především lidé, kteří bydlí za Centrem Lučina viní radnici, že záměr povolila. S tím ale magistrát nesouhlasí, už s ohledem na to, že lednice nestojí na pozemku města. Nájemníci upozorňují, že už nyní se na lavičkách zdržují bezdomovci a jiní problémoví lidé.

“Za mě záměr sdílené lednice není špatný, ale nicméně chápu i druhou stranu. Obavy jednak z toho, aby to byly hygienicky nezávadné potraviny, aby se nemohlo nic stát dětem. Za město mohu slíbit a už jsem jednala i s panem primátorem, že v dané lokalitě, kde je lednice umístěná, budou posíleny hlídky městské policie,” řekla náměstkyně primátora Stanislava Gorecká (ANO).

Spolek Save Food umístil za Lučinu lednici po domluvě se společností Residomo.

“My jsme s panem Svačinou mluvili a jsme dohodnutí, že když ten projekt fungovat nebude, když se proti němu budou zvedat argumenty, tak se domluvíme na tom, že najdeme jiné vhodné místo, kde ta lednička bude sloužit tak, jak má,” uvedla mluvčí společnosti Residomo Kateřina Piechowicz.

Zakladatel spolku chce požádat o pomoc Armádu spásy.

“Já plánuji společně s dobrovolníky schůzku s lidmi bez domova a častými uživateli lednice a chtěl bych je požádat o to, aby se kolem lednice chovali ohleduplně a zvláště pak k s sousedům naší lednice,” vysvětlil vedoucí spolku Gracián Svačina.

Spolek také uvítal, že místo bude častěji monitorovat městská policie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy