Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pokoj v havířovských sociálních službách se proměnil v natáčecí studio. Vznikala tam vzdělávací videa

  • Havířov,

Jazykem za úspěchem v odborném vzdělávání. Tak se jmenuje projekt, v rámci kterého vznikají instruktážní videa z různých oblastí. Jedno z natáčení se odehrávalo v Sociálních službách v Havířově.

Pokoj na respitní péči v Sociálních službách Havířova se proměnil ve studio. Natáčely se zde videa pracovních postupů v péči o seniory. Ta budou komentována v cizích jazycích a budou sloužit jako učební nástroj profesní mluvy zejména pro studenty středních škol.

“Na tomto projektu spolupracuje s Jazykovou školou Hellou Slezská univerzita, konkrétně audiovizuální tvorba, který zajišťuje celou audiovizuální část. Jazyková škola potom posílá videa dalším odborníkům, aby vychytali případné chyby,” řekla vedoucí odd. audiovizuální tvorby Slezské univerzity v Opavě Monika Horsáková.

Natáčení se zúčastnili i pracovníci sociálních služeb.

“Považuji to za přínos pro studenty, kteří se rozhodli studovat obor sociální práce,” uvedla Věra Khunová.

Za kamerami při natáčení stojí studenti univerzity.

“Tohle je určitě zajímavá zkušenost. Do takových situací se nedostáváme denně, abychom mohli nahlédnout do sociálních služeb,” řekl student Slezské univerzity v Opavě Michael Klemm.

Videa zaměřená na profesní mluvu v cizích jazycích vznikají pro různá odvětví. Ať už se jedná o obor zdravotnictví, ošetřovatelská péče nebo například kadeřnictví. Projekt je prostřednictvím ministerstva školství financován z evropských fondů.
BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků