Polská škola v Havířově má moderní knihovnu, kde nechybí ani elektronické čtečky knih a audioknihy

  • 12:00,
  • Havířov,

Na Základní škole s polským vyučovacím jazykem v Havířově mají zcela novou moderní knihovnu a zároveň učebnu. Děti zde naleznou samozřejmě i české tituly. Knihovnu podpořila Polská republika.

Novou audiovizuální učebnu a knihovnu mají k dispozici žáci ZŠ s polským jazykem vyučovacím v Selské ulici v Havířově Bludovicích. Na modernizaci přispěli Senát Polské republiky a nadace Pomoc Polákům na východě v rámci projektu podporujícího školní knihovny v zahraničí.

„Nakoupili jsme mnoho nových pozicí, jak e-booky, tak i klasické knihy. Mají tu i počítač, tiskárnu. Mají si tu pohodlně kde sednout,“ řekl ředitel ZŠ s polským jazykem vyučovacím na Selské ulici v Havířově-Bludovicích Roman Kaderka.

Škola se snažila zajistit i tituly, které jiné knihovny v Havířově nenabízejí. Většina knih je v polštině, ale nechybí ani české knížky nebo naučné slovníky v obou jazycích.

„Není to pouze jenom nová knihovna, ale je to učebna, kde děti budou moci trávit hodiny. Taky budou moci tady trávit svůj čas po vyučování a budou tady různé zájmové kroužky. Budeme to taky používat k výuce polského jazyka,“ vysvětlila učitelka Halina Kantor.

„Mě se tady moc líbí a jsem ráda, že to tady je celé nové a těším se, že si tady přijdu něco přečíst,“ řekla žákyně školy.

„Mě se to tady strašně líbí. Je tady hodně knížek a určitě tady budu chodit,“ dodala spolužačka.

S realizací významně pomohli rodiče a učitelský sbor.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků