Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polská škola v Havířově má moderní knihovnu, kde nechybí ani elektronické čtečky knih a audioknihy

  • Havířov,

Na Základní škole s polským vyučovacím jazykem v Havířově mají zcela novou moderní knihovnu a zároveň učebnu. Děti zde naleznou samozřejmě i české tituly. Knihovnu podpořila Polská republika.

Novou audiovizuální učebnu a knihovnu mají k dispozici žáci ZŠ s polským jazykem vyučovacím v Selské ulici v Havířově Bludovicích. Na modernizaci přispěli Senát Polské republiky a nadace Pomoc Polákům na východě v rámci projektu podporujícího školní knihovny v zahraničí.

„Nakoupili jsme mnoho nových pozicí, jak e-booky, tak i klasické knihy. Mají tu i počítač, tiskárnu. Mají si tu pohodlně kde sednout,“ řekl ředitel ZŠ s polským jazykem vyučovacím na Selské ulici v Havířově-Bludovicích Roman Kaderka.

Škola se snažila zajistit i tituly, které jiné knihovny v Havířově nenabízejí. Většina knih je v polštině, ale nechybí ani české knížky nebo naučné slovníky v obou jazycích.

„Není to pouze jenom nová knihovna, ale je to učebna, kde děti budou moci trávit hodiny. Taky budou moci tady trávit svůj čas po vyučování a budou tady různé zájmové kroužky. Budeme to taky používat k výuce polského jazyka,“ vysvětlila učitelka Halina Kantor.

„Mě se tady moc líbí a jsem ráda, že to tady je celé nové a těším se, že si tady přijdu něco přečíst,“ řekla žákyně školy.

„Mě se to tady strašně líbí. Je tady hodně knížek a určitě tady budu chodit,“ dodala spolužačka.

S realizací významně pomohli rodiče a učitelský sbor.
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků