Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovský Asterix nabízí dětem desítky různých kroužků, zájem o ně stoupá

  • Havířov,

Středisko volného času Asterix spadá pod město od roku 2006. Celkem nabízí zhruba 80 různých kroužků, které navštěvují stovky dětí. Největší zájem je o pohybové, ale například také modelářské.

Středisko Asterix se stará o děti celoročně, a to včetně prázdnin, kdy pro ně uspořádalo desítky táborů, o které byl enormní zájem. 

“V letošním roce jsme měli zhruba dvacet pobytových táborů, účast 600 až 700 dětí. Což si myslím, že je velká výzva i pro nás, abychom nezaostávali, a abychom tábory vylepšovali. Máme i naši turistickou základnu, kde jsou tábory velmi oblíbené. Jednak si děti mohou vyzkoušet spaní nejen v chatkách, ale i ve stanech s podsadou, což už se ne všude vidí,” řekla pedagogická zástupkyně ředitelky Lucie Bitterová.

Tábory finančně podporuje i radnice.

“Velmi oblíbená je lokalita Rota Písečné. Tady funguje systém ten, že nejdříve přijdou na řadu ty děti, které ještě nebyly. Krásné další místo je Pstruží, kde má Asterix svou základu a je to tam takové malebné,” dodala náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD).

Je ale po prázdninách a v Asterixu už děti opět navštěvují kroužky.

“Mění se charakter kroužků, ale řekla bych, že ten zájem má stoupající tendenci. Největší zájem je v oblasti tělovýchovy a pohybových aktivit. Dále nám dělá radost, že je zájem o technické obory, řemesla. Na M. Kudeříkové máme speciální středisko, kde jsou rukodělné a dřevo modelářské kroužky,” řekla ředitelka SVČ Asterix Eva Kiedroňová.

“Chodím tady pět let a baví mě to. Ze začátku jsem začínal na menších letadlech, se kterými jsem jezdil i soutěžně. Teď jsem se dostal k větším letadlům a ta mě baví více,” řekl modelář.

“Já tady chodím sedm let a momentálně stavím letadlo Olympic. Je to letadlo řízené vysílačkou,” dodal další modelář.

Rozšíření nabídky kroužků znamená i budování nových učeben a vybavení, což se Asterixu daří a to i díky podpoře města, kraje a sponzorů. Odměnou pro všechny jsou pak skvělé výsledky dětí na soutěžích.

Asterix se snaží jít také s dobou v oblasti IT. Což znamená, že rodiče mohou své dítě přihlásit do kroužku, nebo tábor elektronicky, prostřednictvím nových webových stránek.
Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků