Obžalovaný se trestného činu nedopustil. Tak rozhodl soud v havířovské kauze zakázky na okna

V Havířově se už několik let táhne kauza kolem veřejné zakázky na výměnu oken. Z manipulace při zadávání podmínek byl obžalován bývalý náměstek Městské realitní agentury Pavol Jantoš. Soud ho nyní nepravomocně zprostil viny.

Bývalý náměstek havířovské radnice Pavol Jantoš se nedopustil trestného činu. Tak zní verdikt okresního soudu. Jantošovi bylo kladeno za vinu, že v době, kdy byl náměstkem v Městské realitní agentuře pozměnil podmínky během veřejné soutěže na výměnu oken v zakázce za více než sto milionů korun. Úřad pro hospodářskou soutěž za to vymezil městu pokutu ve výši jeden a půl milionu korun. 

“Tak jak konstatoval soud. Absence protiprávního jednání, absence příčinné souvislosti a více méně i to, že za tu pokutu, která byla městu udělena, si město může samo,” uvedl právní zástupce obžalovaného René Gemmel.

Jednatel Městské realitní agentury a zároveň současný radní města, nechtěl situaci příliš komentovat, protože se ještě neseznámil s odůvodněním rozsudku.

“Podle mého nejlepšího vědomí a svědomí tam bylo toho podáno dost na to, aby šlo vidět, že se dělaly pletichy a podobně. Pokud to soud vidí jinak, tak já s tím nemohu a ani nechci dělat nic jiného, než že to akceptuji,” uvedl jednatel společnosti MRA a radní města Róbert Masarovič.

Rozsudek prozatím není pravomocný, státní zástupce si vzal lhůtu na odvolání.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 22.10. 21:23
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 22.10. 21:23
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 22.10. 21:23
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Lichtgitter CZ spol. s r. o.
Karviná
od 130 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu