V Havířově se konala odborná konference Zelená města - města budoucnosti

  • 11:48,
  • Havířov,

Odbornou konferenci Zelená města - města budoucnosti pořádá Havířov už jedenáctým rokem, a to vždy na jiné téma. Tentokrát si zástupci měst sdělovali zkušenosti a nápady v oblasti Rekreační zázemí měst.

Chráněná území v okolí měst, sport v zeleni a cesta z města. To byla hlavní témata odborné konference, kterou už po jedenácté uspořádal Havířov pod záštitou Ministerstva životního prostředí.

“Města jsou zajímavá tím, že se zde zachovaly různé typy stanovišť a biotopů, které už ve volné krajině, která je intenzivní zemědělsky obhospodařovaná, nenajdete. A právě díky přítomnosti těchto biotopů můžeme tu přírodu nejen pozorovat, ale i zvelebovat,” uvedl Jan Smola z odboru životního prostředí havířovského magistrátu. 

"Máme zde spoustu zeleně, která se dá využít ke sportu a rekreačnímu zázemí občanů. Ti jsou v té zeleni  stále a blízkost přírodní památky dává velké možnosti k rekreaci,” dodala vedoucí odboru životního prostředí Jana Návratová.  

Svou prezentaci rozvoje přírodních ploch měla například i Orlová. V posledních letech se město zaměřilo na revitalizaci lesoparku. Nyní má další plány.

“My připravujeme záměr využití údolní nivy vodního toku Zimovůdka, což by mohlo občany přilákat k trávení volného času přímo v Orlové. Tento areál navazuje na zámecký park a lesopark," řekla Hana Juřicová, vedoucí odboru výstavby a životního prostředí města Orlové.  

Do revitalizací přírodních území se snaží města investovat i z vlastních prostředků. Veškeré větší projekty jsou ale podmíněny dotacemi. 
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 18.11. 6:36
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 18.11. 6:36
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 18.11. 6:36
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků