Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konala odborná konference Zelená města - města budoucnosti

  • Havířov,

Odbornou konferenci Zelená města - města budoucnosti pořádá Havířov už jedenáctým rokem, a to vždy na jiné téma. Tentokrát si zástupci měst sdělovali zkušenosti a nápady v oblasti Rekreační zázemí měst.

Chráněná území v okolí měst, sport v zeleni a cesta z města. To byla hlavní témata odborné konference, kterou už po jedenácté uspořádal Havířov pod záštitou Ministerstva životního prostředí.

“Města jsou zajímavá tím, že se zde zachovaly různé typy stanovišť a biotopů, které už ve volné krajině, která je intenzivní zemědělsky obhospodařovaná, nenajdete. A právě díky přítomnosti těchto biotopů můžeme tu přírodu nejen pozorovat, ale i zvelebovat,” uvedl Jan Smola z odboru životního prostředí havířovského magistrátu. 

"Máme zde spoustu zeleně, která se dá využít ke sportu a rekreačnímu zázemí občanů. Ti jsou v té zeleni  stále a blízkost přírodní památky dává velké možnosti k rekreaci,” dodala vedoucí odboru životního prostředí Jana Návratová.  

Svou prezentaci rozvoje přírodních ploch měla například i Orlová. V posledních letech se město zaměřilo na revitalizaci lesoparku. Nyní má další plány.

“My připravujeme záměr využití údolní nivy vodního toku Zimovůdka, což by mohlo občany přilákat k trávení volného času přímo v Orlové. Tento areál navazuje na zámecký park a lesopark," řekla Hana Juřicová, vedoucí odboru výstavby a životního prostředí města Orlové.  

Do revitalizací přírodních území se snaží města investovat i z vlastních prostředků. Veškeré větší projekty jsou ale podmíněny dotacemi. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy