Hematologické oddělení v Havířově potřebuje nová křesla. Proto pořádá charitativní koncert

  • 13:02,
  • Havířov,

Onkologicky nemocní lidé musí trávit při chemoterapiích v nemocnici mnoho hodin. Stacionář v Havířově by chtěl pro pacienty pořídit nová aplikační křesla. Proto se bude v evangelickém kostele konat charitativní koncert.

Stáhnout video

Lucie Vášová prodělala těžké onkologické onemocnění. Na oddělení v havířovské nemocnici se prý už cítí jako doma. Chemoterapie byla náročná.

"Léčba byla hodně náročná, protože jsem ze začátku nevěděla co mi je. Chvílemi to bylo horší, chvílemi lepší. Ze začátku bývá i hodně špatně, ale potom už to bylo jen dobré,” řekla pacientka Lucie Vášová.

Na hematoonkologickém stacionáři se snaží, aby se pacienti během náročné a zdlouhavé léčby cítili co nejlépe. A proto by potřebovali nová aplikační lehátka. 

“Základním pilířem léčby u těchto pacientů je chemoterapie. Tady na stacionáři pacienti pobývají často i několik hodin v závislosti na tom, jak složitý režim cytostatický mají. Budeme velmi rádi, pokud pacienti mají i vybavení, které jim usnadní aplikaci chemoterapie na našem stacionáři,” řekl primář oddělení klinické hematologie David Starostka.

Právě pro toto oddělení se bude konat v evangelickém kostele v Havířově-Bludovicích benefiční koncert Melodie barokních mistrů.

“Budou to duchovní skladby německých, rakouských i italských autorů 17. a 18. století. A budou to skladby KBK collegia, což je soubor, který se schází příležitostně. Je to tedy pěvecký sbor a malý orchestr,” dodala sopranistka Daniela Slawinski.

Charitativní koncert se uskuteční 2. listopadu v 17 hodin.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 19.11. 21:39
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 19.11. 21:39
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 19.11. 21:39
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků