Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prevence je základem pro snižování kriminality, shodli se policisté na konferenci v Havířově

  • Havířov,

V Kulturní domě Radost se sešli zástupci městských policí z různých regionů, aby zhodnotili metody a postupy prevence kriminality.

Městská policie Havířov uspořádala odbornou konferenci ke 20 letům činnosti prevence kriminality. Během semináře si zástupci měst vyměnili zkušenosti a zabývali se i tím, kam problematiku posunout dále.

“My těch projektů máme fůru, ale náš nejúspěšnější projekt, je mobilní služebna, kdy už máme druhou, lépe postavenou. To chceme prodat,” řekl ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Jedním z témat byla i činnost asistentů prevence kriminality.

“Já si myslím, že města, která jich na začátku měla moc, postupně redukovala ten počet. Jde o to, jak je efektivně použít, kolik tzv. lokalit město má, jakým způsobem je využívá ke své práci. Já si myslím, že dva preventisti z oblasti APK jsou pro Havířov dostačující,” dodal Bohuslav Muras.

Do diskuze se zapojila i policie České republiky, která má rovněž preventivní projekty pro všechny věkové kategorie.

“My reagujeme na to, jakým způsobem se vyvíjí trestná činnost. V současné době je velkým fenoménem je internet, kde jsou například děti od rána do večera, žijí v nějakém virtuálním světě a v podstatě se mohou setkat s různými nebezpečími, která na ně číhají. Na tuto oblast se zaměřujeme, provádíme přednášky, abychom je varovali i dospělé. Protože část trestné činnosti se přesouvá i do oblasti internetu,” řekl vedoucí územního odboru PČR Karviná Miloš Polak.

Konference se zúčastnil i zástupce ministerstva vnitra.

“Tak my pro příští rok do našich zásad připravujeme trochu přitvrzení v oblasti městských dohlížecích systémů a chceme, aby se města a obce zaměřila na efektivitu. To znamená, aby začaly nasazovat analytické nástroje v oblasti kamerových systémů. To jsou predikce nějakého rizikového chování a je to výhodné zejména pro strážníka, který obsluhuje kamery. Software mu to vyhodnotí a upozorní ho, že tam dochází k nějakému přednastavenému chování, na které by měl reagovat,” řekl konzultant odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra Tomáš Koníček.

Právě tímto směrem se bude chtít ubírat i Městská policie v Havířově.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy