Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vize až do roku 2028. Lidé v Havířově se mohou zapojit do plánu rozvoje města

  • Havířov,

Havířov pracuje na vizích rozvoje města až do roku 2028. Mezi priority bude například patřit vyřešení problémů s nedostatkem parkování nebo zkvalitnění sociálních služeb. Radnice chce, aby se do strategického rozvoje zapojila i široká veřejnost.

Každé město se snaží, aby nepřicházelo o obyvatele. Stejně tak i Havířov. Radnice nyní dokončuje dokument Vize města 2020+, který se zaměřuje na všechny oblasti. Například v sociální chce město více pomáhat i psychicky nemocným lidem.

“Musíme sociální služby uchopit tak, abychom ty, které jsou už méně potřebné, nahradili novými potřebnějšími. Například služby, které budou zaměřeny na cílovou skupinu psychiatricky nemocných, nebo lidí bez domova,” uvedla náměstkyně primátora Stanislava Gorecká (ANO).

Kromě toho plánuje Havířov ve spolupráci s krajem výstavbu domova seniorů na Junácké ulici. Město bude investovat i do rekonstrukce domova Luna. 

Velkou výzvou bude i nakládání s komunálním odpadem. Proto se v Havířově chystá výstavba zařízení na zpracování odpadu. 

"Další takovou ze zásadních věcí je propojení Havířova s Ostravou, protože hodně lidí dojíždí za prací do Ostravy a ta návaznost musí být velmi dobrá. Také chceme podpořit podnikatele,” dodal náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Radnice v následujících letech bude muset řešit stálý nedostatek parkovacích míst. Uvažuje o lehkých parkovacích domech, které by ale nestály stovky milionů korun. 

Do vize na další léta chce radnice zapojit i občany.

“Já bych uvítal ještě jedno hokejbalové hřiště,” řekl mladík.

“Zlepšit bezpečnost,” dodala paní.

Návrhy mohou lidé vznášet pomocí dotazníků na webových stránkách města. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků