Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětem z mateřské školy v Dolní Suché už nebude do budovy foukat. Rekonstrukce je v plném proudu

  • Havířov,

V létě začala velká rekonstrukce budovy mateřské školy v Dolní Suché, což vítají zejména rodiče dětí. Práce by měly trvat do konce roku.

Žalostný stav budovy, kde se nachází mateřská škola v Dolní Suché, byl mnoho let předmětem diskuzí na veřejných schůzích s občany. Nyní už od léta probíhají práce na celkové rekonstrukci.

“Opravdu ten objekt nebyl v dobrém stavu. Tady byla klasická dvojitá dřevěná okna přes která táhlo. Byla tady vlhkost, ty stěny plesnivěly. Přistoupili jsme k rekonstrukci této městské budovy a jsme za to rádi. Vymění se tady okna, udělá se zateplení fasády, uvnitř se udělá rekuperace, vymění se topení, střecha a elektrické rozvody. Práce postupují a věříme, že skončí do konce roku a po novém roce se děti vrátí opět do školky,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Firma se bude snažit, aby práce byly dokončeny v co nejkratším termínu. 

“Stavbu jsme převzali na konci srpna a probíhaly demontážní práce, fasáda, výměna oken, demontáž UT, střecha. Vnitřní práce by nám nemělo narušit počasí, ale co se týče vnějších prací, tak pokud budou nevhodné klimatické podmínky pro technologii, tak nemůžeme provádět tyto venkovní práce,” řekl stavbyvedoucí Leoš Švaniga.

Až bude budova opravena město na základě požadavků místních občanů zváží využití ostatních místností, které neslouží pro mateřskou školu. Rekonstrukce vyjde na zhruba 12 milionů korun a z části ji pokryje dotace.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků