Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov investuje desítky milionů do modernizace koupaliště. Práce příští sezonu neohrozí

  • Havířov,

V areálu letního koupaliště v Havířově to vypadá jako na staveništi. Město se muselo v letošním roce pustit do opravy rozvodů vody. Současně dojde k instalaci nerezové vany ve velkém bazénu.

Koupaliště v Havířově v létě navštíví tisíce lidí. Údržba areálu je náročná a také nákladná. Přesto město bude muset nyní sáhnout hluboko do městské kasy. 

“První problém byly rozvody vody, přívody k bazénu. Ty rozvody byly staré, ztráty vody velké. Takže jsme se rozhodli, že je opravíme, že to musíme řešit. A když už jsme byli při tom, tak jsme si řekli, že i ten bazén by se musel za nějaký čas řešit, takže to spojíme dohromady a celá ta investiční akce je realizovaná souběžně,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Vložit do bazénu novou nerezovou vanu není jen tak. Aby byla zachována padesátimetrová délka, muselo dojít ke zbourání přední části bazénu.

“Stavba je rozdělena do dvou etap. V letošním roce bychom chtěli provést stavební práce, které se týkají rozvodu bazénu. A tady už vidíte i stavební práce na té stavební části odbourání čela. A to je z toho důvodu, abychom zachovali parametry bazénu tak, aby mohl být používán pro závody. Instalace nerezové vany bude probíhat tak, že bude svařována po jednotlivých dílech. Budou to dělat firmy, které to umí perfektně ovládat. Pevně věřím, že žádný problém nebude,” dodala z odboru investic Kateřina Mikulová.

Celá rekonstrukce vyjde radnici na zhruba 40 milionů korun. Práce se musí stihnout do zahájení příští sezony. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků