Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Může začít sněžit. Technické služby jsou připraveny a mají i nový vůz

  • Havířov,

Venku prozatím panuje stále poměrně teplé počasí. V areálu Technických služeb už je ale všechno připraveno na zimní údržbu. Platí totiž heslo, kdo je připraven, není zaskočen.

Tyto záběry ze sněhové nadílky jsou sice staršího data, tato situace však může nastat už za pár týdnů. Technické služby jsou na to připraveny.

“Plán údržby na letošní sezonu začal již koncem školních prázdnin. To znamená od září vypukla příprava na zimu, která začíná 1. listopadu s tím, že zásoby posypového materiálu máme z loňského roku, proto jsme neprovedli žádný nákup soli, protože zásoby jsou kolem 650 tun ve skladu. Struska se používá běžně během roku s tím, že momentální zásoba je kolem 250 tun,” řekl vedoucí zimní údržby Kamil Padisák.

Technické služby mají v letošním roce pro údržbu komunikací i nový vůz.

“Vysoutěžili jsme nový automobil MAN a jsme rádi, že nám vypomůže při těch úkolech. Máme tři velká vozidla na komunikace a pět multikár na chodníky, plus traktory se sypkou a radlicí a nebo traktory s pluhem,” dodal vedoucí zimní údržby.

Nový vůz je multifunkční a řidiči se už na něj těší.

"Na zimu se využívá k sypání vozovek a shrnutí sněhu. Když se sundá nástavba, tak se používá na vození kontejnerů. I v létě se využije naplno. Lepší je v tom, že to není manuál, ale automat. Takže nemusím pořád řadit, vše si dělá samo. Je lépe vybavené, pohodlnější, více funkcí,” dodal řidič Eduard Klus. 

Technické služby zajistí během zimy takovou tu hrubou údržbu. Součástí týmu při úklidu budou ale i veřejně prospěšní pracovníci.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků