Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA pomáhá lidem v nouzi. Nyní začala opět vařit polévky i pro bezdomovce

  • Havířov,

ADRA v Havířově i v letošním roce vaří polévky pro lidi bez domova. Zájem o teplé jídlo projevila Armáda spásy i sociální služby.

V tomto hrnci se vaří polévka, která musí nasytit až čtyřicet lidí. ADRA v Havířově vaří v zimě teplé jídlo pro lidi bez domova už šestým rokem. Strávníky jsou muži z noclehárny Armády spásy.

"Každý den pondělí, středa, pátek vaříme pro ně 40 porcí polévek a každý den je ta polévka jiná. Máme přizpůsobenou kuchyň v charitativním obchůdku a máme splněny všechny hygienické normy. Takže můžeme toto provozovat. Armáda spásy si pro ně jezdí a převáží si je do své výdejny, kde má klienty,” řekla vedoucí charitativních obchodů Marcela Holková.

Zájem o polévky mají i v nízkoprahovém zařízení sociálních služeb. Týdně tak ADRA uvaří až 200 porcí.

"Začínáme okolo deváté hodiny. Vaříme různé polévky z čerstvých, ale i trvanlivých potravin. Musíme mít vypsány alergeny. Nejvíce klukům chutná zelňačka. Dneska děláme fazolové lusky s koprem,” řekla pracovnice ADRY Mária Dobrá.

Uvařit v zimním období tolik polévek stojí nemalé peníze. S organizací už šestým rokem spolupracuje soukromá firma, která tuto službu sponzoruje několika desítkami tisíc korun.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků