Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fanoušci z Havířovské zvěře musí za loupeže do vězení. Soud jim také zakázal chodit na hokej

  • Havířov,

Havířovská zvěř. Tak si už několik let říká jádro havířovských hokejových fanoušků. Bohužel, za nesportovní chování, které vyústilo v loupežná přepadení, teď u dvanácti z nich padly u soudu podmínky i tresty vězení. Všichni také mají zákaz vstupu na hokejová utkání, a to až na 7 let.

Před havířovským soudem v pondělí stanulo dvanáct obžalovaných ve věku od 18 do 33 let. Ve vazbě bylo původně 6 z nich, přičemž dva byli v průběhu roku propuštěni na svobodu. Několik dalších spolupachatelů řeší soud v odděleném řízení, protože jsou mladiství. 

Veřejnosti je znám především březnový incident v pizzerii na Těšínské ulici, kde skupina havířovských fanoušků zaútočila na příznivce klubu Motor České Budějovice. Situaci nejdříve ověřil zvěd a pak do lokálu vtrhla maskovaná parta. Za použití násilí sebrali českobudějovickým fandům klubové triko, mikinu a šál. 

Právě proto, že při útoku bylo použito násilí, byl incident kvalifikován jako loupež. Přestože se útočníci maskovali, kriminalisté jednotlivé aktéry identifikovali podle záběrů bezpečnostních kamer. Někteří obžalovaní však o klubové věci okradli na jiných místech také fanoušky Vítkovic a Třince.

Všichni obžalovaní byli uznáni vinnými z loupeže, za kterou jim hrozilo od 2 do 10 let vězení. Senát nakonec vynesl 8 podmíněných rozsudků a 4 tresty vězení od 2 do 3 roků ve věznici s ostrahou. Všichni mají také zákaz návštěv hokejových utkání v České republice, a to v délce od 2 do 7 let. Někteří s podmíněnými tresty se na místě vzdali možnosti odvolání a jejich tresty jsou pravomocné. Další se proti verdiktu ještě mohou odvolat. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků