Fanoušci z Havířovské zvěře musí za loupeže do vězení. Soud jim také zakázal chodit na hokej

  • 7:20,
  • Havířov,

Havířovská zvěř. Tak si už několik let říká jádro havířovských hokejových fanoušků. Bohužel, za nesportovní chování, které vyústilo v loupežná přepadení, teď u dvanácti z nich padly u soudu podmínky i tresty vězení. Všichni také mají zákaz vstupu na hokejová utkání, a to až na 7 let.

Před havířovským soudem v pondělí stanulo dvanáct obžalovaných ve věku od 18 do 33 let. Ve vazbě bylo původně 6 z nich, přičemž dva byli v průběhu roku propuštěni na svobodu. Několik dalších spolupachatelů řeší soud v odděleném řízení, protože jsou mladiství. 

Veřejnosti je znám především březnový incident v pizzerii na Těšínské ulici, kde skupina havířovských fanoušků zaútočila na příznivce klubu Motor České Budějovice. Situaci nejdříve ověřil zvěd a pak do lokálu vtrhla maskovaná parta. Za použití násilí sebrali českobudějovickým fandům klubové triko, mikinu a šál. 

Právě proto, že při útoku bylo použito násilí, byl incident kvalifikován jako loupež. Přestože se útočníci maskovali, kriminalisté jednotlivé aktéry identifikovali podle záběrů bezpečnostních kamer. Někteří obžalovaní však o klubové věci okradli na jiných místech také fanoušky Vítkovic a Třince.

Všichni obžalovaní byli uznáni vinnými z loupeže, za kterou jim hrozilo od 2 do 10 let vězení. Senát nakonec vynesl 8 podmíněných rozsudků a 4 tresty vězení od 2 do 3 roků ve věznici s ostrahou. Všichni mají také zákaz návštěv hokejových utkání v České republice, a to v délce od 2 do 7 let. Někteří s podmíněnými tresty se na místě vzdali možnosti odvolání a jejich tresty jsou pravomocné. Další se proti verdiktu ještě mohou odvolat. 
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků