Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Simulovaný únik nebezpečného čpavku prověřil hasiče z Havířova, kteří museli evakuovat zimní stadion

  • Havířov,

Na zimním stadionu v Havířově se konalo cvičení hasičů. V letošním roce bylo zaměřeno na únik čpavku. Hasiči se museli ve speciálních oblecích postarat i o evakuaci zaměstnanců.

Jsou známy případy, kdy ze zimního stadionu unikl čpavek. V loňském roce po havárii skončilo osm lidí v nemocnici v Příbrami. Proto je důležité, aby na takové situace byly záchranné složky připraveny. V Havířově měli hasiči cvičení, při kterém museli provést i evakuaci lidí z objektu. 

“V prvé řadě jednotka musela provést přípravu technických prostředků a vystrojit se protichemickými obleky, které jsou v tomto zásahu nutné. V rámci cvičení byla provedena evakuace strojníka, který byl zakomponován do tohoto cvičení s tím, že jednotka provede primární evakuaci tohoto pracovníka. Toto cvičení je velice důležité,” řekl velitel zásahu Jan Garay.

Ve víceúčelové hale pracuje mnoho zaměstnanců. Cvičení mělo prověřit i jejich chování.

“U našich zaměstnanců se prověřovala reakce na vzniklou situaci, jestli umí včas a správně zareagovat a vyzkoušeli si také evakuaci. Já si myslím, že to dopadlo výborně. To znamená, že vy tady máte určité předpisy. Ano, máme předpisy a podle těch se musíme řídit,” řekl vedoucí víceúčelové haly Radim Kalus.

Na zimním stadionu provádí hasiči cvičení jednou ročně. V minulosti například zasahovali u simulovaného požáru střechy nebo přímo v hledišti.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků