Sv. Ambrož měl velké srdce. Tak jako děti z včelařského kroužku, které obdarovaly Santé

  • 19:43,
  • Havířov,

Včelařský kroužek Ambrožíci se během roku rád rozdělí o med. Členové například již pravidelně chodí za dobrovolnými dárci krve. Před Vánocemi pak navštěvují různá sociální zařízení.

V letošním roce zavítali do Santé - konkrétně na chráněné bydlení.

“Návštěva sociálních zařízení na území města v den Sv. Ambrože je naše dlouholetá tradice. Vždy odměňujeme 5 kg medu a perníčky. Tyto návštěvy organizujeme od roku 2012. Provádíme i sbírku peněz, které posíláme na konto adventních koncertů. Tady mezi klienty Santé jsme už poněkolikáté a jednou byli i u nás ve včelařském areálu, kde jsme jim předvedli práci se včelami,” řekl předseda včelařského kroužku Ambrožíci Jiří Vavřík.

“Já už chodím do kroužku pátým rokem. O těchto návštěvách si myslím, že je to moc pěkné. Seznámíme se s lidmi, kteří nežijí stejně jako my a mají to vždy těžší. Chodíme tady vždy na svátek Sv. Ambrože, který měl velké sociální cítění a říkalo se, že když k němu někdo přišel, tak nikdy neodešel neobdarován,” řekl člen kroužku.

Radost z návštěvy neměli jen samotní členové kroužku, ale také klienti Santé, kteří i zazpívali koledy.

“Já jsem se na vás těšil moc, protože mám vás rád, protože se staráte o med. Jste šikovní, že se o to staráte,” řekl klient Santé.

Ambrožíci během dne zavítali také do dětského domova.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků