Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sv. Ambrož měl velké srdce. Tak jako děti z včelařského kroužku, které obdarovaly Santé

  • Havířov,

Včelařský kroužek Ambrožíci se během roku rád rozdělí o med. Členové například již pravidelně chodí za dobrovolnými dárci krve. Před Vánocemi pak navštěvují různá sociální zařízení.

V letošním roce zavítali do Santé - konkrétně na chráněné bydlení.

“Návštěva sociálních zařízení na území města v den Sv. Ambrože je naše dlouholetá tradice. Vždy odměňujeme 5 kg medu a perníčky. Tyto návštěvy organizujeme od roku 2012. Provádíme i sbírku peněz, které posíláme na konto adventních koncertů. Tady mezi klienty Santé jsme už poněkolikáté a jednou byli i u nás ve včelařském areálu, kde jsme jim předvedli práci se včelami,” řekl předseda včelařského kroužku Ambrožíci Jiří Vavřík.

“Já už chodím do kroužku pátým rokem. O těchto návštěvách si myslím, že je to moc pěkné. Seznámíme se s lidmi, kteří nežijí stejně jako my a mají to vždy těžší. Chodíme tady vždy na svátek Sv. Ambrože, který měl velké sociální cítění a říkalo se, že když k němu někdo přišel, tak nikdy neodešel neobdarován,” řekl člen kroužku.

Radost z návštěvy neměli jen samotní členové kroužku, ale také klienti Santé, kteří i zazpívali koledy.

“Já jsem se na vás těšil moc, protože mám vás rád, protože se staráte o med. Jste šikovní, že se o to staráte,” řekl klient Santé.

Ambrožíci během dne zavítali také do dětského domova.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy