Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ze ZŠ Zelená připravily pro rodiče venkovní představení o zrození Ježíška

  • Havířov,

Základní škola v Životicích se snaží děti rozvíjet po všech stránkách. A nezapomíná i na tu duševní a tradice. Proto škola nacvičila venkovní divadelní představení o narození Ježíška.

Základní škola Zelená v Životicích si opět připravila venkovní divadelní představení, které znázorňuje narození Ježíška. 

“Vánoční hru nacvičujeme na naší základní škole již devátý rok. Snažíme se tímto vánočním příběhem dětem přiblížit tradice. Je to doba vlastně očekávání narození Ježíška a děti se nějak přiblíží a ta doba očekávání se jim zkrátí tímto nácvikem a Vánoce se jim stávají svátečnější a mají velkou radost, že se mohou vlastně zúčastnit nácviku této hry. Každým rokem se těší, kdo bude vybrán jako Marie a Josef, protože to je takové jakoby vyznamenání pro ty děti. Jsou to většinou žáci 5. ročníku,” řekla ředitelka MŠ a ZŠ Blanka Helštýnová.

Představení se zúčastnilo 35 dětí, což znamená polovina školy. Nácvik probíhal v rámci výuky. Dětem se tato tradice velice líbí.

“Tak my jsme to trénovali asi jeden měsíc. Minulým rokem jsem řekl, zda bych nemohl být králem a tak se mi to splnilo,” řekl žák.

“Chodím do čtvrté třídy a tuto scénku jsme už hráli. K této roli jsem se dostal tak, že mi to paní učitelka nabídla,” dolal jiný chlapec.

"Je to tady moc krásné. Byla jsem tady poprvé na pozvání paní ředitelky. A úplně jsem žasla, co všechno děti nacvičily s paní vychovatelkou a s učitelky. Byla to krásná podívaná. Asi jsou besídky všude možně, ale tady to je takové jedinečné a určitě ráda přijedu příští rok se zase podívat, jak se to změnilo. Vůbec to zakončení celé tady této vánoční akce kulturní bylo pěkné. Dětem se to určitě taky líbilo, včetně ohňostroje,” řekl náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD).


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků