Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Babičky čtením pohádek potěšily děti na základní škole s polským vyučovacícm jazykem

  • Havířov,

Děti milují babičky a dědečky. O to více, když babička vezme do ruky knížku a začne číst pohádky. Vytvořit tuto krásnou atmosféru se podařilo na základní škole s polským vyučovacím jazykem v Bludovicích.

“Sleduji, že jsou různé projekty Celé Česko čte dětem, jiné projekty na školách v knihovnách a to je dobře. Kniha má svou vůni, do knihy si můžeme dát záložku a kniha podporuje naši fantazii, kniha je nenahraditelná. A tak jsem si myslela, že bych udělala něco podobného, ale přesto něco originálního. Tato škola je taková rodinná. Tady je málo dětí a myslíme si, že ta babička spojuje děti s tou rodinou, protože jak se říká. Maminka ví hodně, tatínek ještě víc, ale babička ví všechno.," řekla učitelka Danuta Kula.

Čtení pohádek doprovodila i živá hudba a v literární kavárně nechybělo ani občerstvení. Pilotní akce se zúčastnila polská konzulka a pohádky dětem přečetla i náměstkyně primátora Jana Feberová.

“Knížka není tou první věcí, po které sahá naše dítě a všechny projekty, které přiblíží knížku jako nějakou věc, která přináší radost, dobrodružství, jsou podpory hodné. Babičky mají nejvíce času. Já jsem také četla dceři, ale ta si pamatuje jen tu babičku, protože ta měla srdce, když četla a nikdy neřekla ne nemám čas,”  řekla generální konzulka Polské republiky v Ostravě Izabella Wołłejko-Chwastowicz.

"Já jsem od malička vnoučatům četla. Pro mě je to hezké, že škola něco udělala a čtu pohádku o měsících. Doufám, že se bude líbit,” řekla babička Uršula Kołorz.

"Já mám rád pohádky moc. Moje oblíbená pohádka je Rumcajs a těším se, že moje babička bude číst,” řekl vnuk.

Společný podvečer měl své kouzlo. Škola by byla ráda, kdyby se literární kavárna stala další tradiční akcí. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků