Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příští rok se bude hodně investovat a lidé si užijí i zábavu. Havířov 2020 z pohledu vedení radnice

  • Havířov,

V roce 2020 čeká Havířov mnoho významných investičních akcí, ale i spousta zábavy. Vedení radnice přeje do Nového roku občanům jen to nejlepší.

“My jsme si těch cílů vytyčili v rámci programového prohlášení Rady města poměrně dost. Jsem moc rád, že se nám je daří průběžně plnit. Občané vidí, že finišuje rekonstrukce zdravotních středisek, což byla významná investice, která probíhala celý letošní rok a jejichž závěr a finále bude na začátku příštího roku a jestli se nepletu, tak v březnu, bychom měl mít hotovo. To byly investice v řádu sta milionů korun. Budeme velmi intenzivně dále pokračovat v rekonstrukci městského bytového fondu. Nejenom průběžné rekonstrukce domů a bytů, ale i rekonstrukce elektroinstalací a samozřejmě výtahy. Což je věc, která momentálně startuje. Dále jsou to investice v podobě kanalizací, dalšího pokračování rekonstrukce základních škol a mateřských škol, investic do sportovní infrastruktury. Bohužel nejsme schopni opravit vše najednou, ale myslím, že každý občan vidí, že se investuje do všech těchto oblastí. Máme pro havířovské občany připravené takové překvapení do Nového roku. Já doufám, že to teď nezakřiknu, ale měli bychom být ve finále s přednádražním prostorem. Myslím, že zprávy budou pozitivní hned na začátek roku. Dámy a pánové, vážení havířovští spoluobčané dovolte mi, abych vám z celého srdce popřál šťastný a úspěšný rok 2020,” řekl primátor města Josef Bělica (ANO).

“Pro občany města Havířova bych si velmi přál, aby pokračoval velice úspěšný projekt bikesharingu a jeho návaznosti. Rádi bychom začali půjčovat i elektrokola. To je taková novinka, kterou bychom rádi v příštím roce zavedli. Dále bych byl rád, aby dobře dopadl projekt vybudování přednádražního prostoru a s tím související haly. Vše je na dobré cestě a snad to dobře dopadne. Dále před námi stojí ještě jeden poměrně velký úkol, který se týká odpadového hospodářství. Na toto konto jsme založili projekt CEVYKO, který by měl tyto nové požadavky EU, které jsou na města kladeny realizovat a tak dosáhnout úspěšných cílů. To znamená více třídění, méně skládkování. Já bych popřál spoluobyvatelům, přátelům a kamarádům především hodně zdraví, štěstí, více optimismu, úsměvu a nadhledu,” popřál lidem náměstek pro ekonomiku a správu majetku Ondřej Baránek (ANO).

“Já bych zdůraznil kanalizaci Na Důlňáku, která je ve fázi připravenosti, kde žádáme o dotaci a věříme, že se nám to podaří. Dále plánujeme řešit lokalitu na ulici Mánesova. Také je to podmíněno dotačním titulem, ale také na tom intenzivně pracujeme. Samozřejmě budeme v příštím roce budovat nová parkovací místa. Na ulici Družstevnická, na ulici Majakovského a také se v příštím roce začne realizovat přednádražní prostor, kde také vznikne asi 150 míst. Poslední věc, kterou bych možná zmínil je, pasport jak komunikací, tak kontejnerových stanovišť. Chtěli bychom do budoucna vystavět kontejnerová hnízda, aby byla hezká a také připravujeme projekt chytré a bezpečné křižovatky. Příští rok máme hodně plánů. Investičních akcí je opravdu dost a jsou to věci, které se dynamicky vyvíjí. Věřím, že se nám povedou realizovat a nám všem bych chtěl do Nového roku popřát hlavně hodně štěstí, zdraví, pohody, klidu, abychom se dokázali i zastavit, podívat za sebe, vyhodnotit věci a aby se nám společně tady v Havířově dobře žilo,” řekl náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

“My jsme na těch splněných přáních pracovali po dobu celého roku 2019 a mohu za sebe slíbit, že se nám podařilo registrovat sociální službu tzv. odlehčovací službu pro osoby s mentálním postižením, nebo kombinovaným zdravotním postižením a to už od věku patnácti let. Tuto službu bude poskytovat Santé - Centrum ambulantních a pobytových služeb. Další novou sociální službou, která na území Havířova vznikne, je služba sociální rehabilitace, která bude určena pro osoby s chronicky duševním zdravotním postižením. Spolupracujeme v tomto směru se Slezskou diakonii a dále s psychiatrickým oddělením nemocnice. Služba také bude poskytována od 1.1.2020. Velmi důležitý je pro nás příslib, že v roce 2020 začne rekonstrukce budovy na ulici U Jeslí v Havířově Šumbarku, která bude rekonstruována na denní stacionář a služby bude provozovat rovněž Santé. Do Nového roku bych všem lidem popřála hlavně zdraví, protože to je velmi důležité. Také trochu štěstí, pohodu, ale i pokoru, ale občas i zamyšlení, protože si musíme uvědomit, že vždy na proti sobě máme člověka,” vyjádřila náměstkyně pro sociální oblast Stanislava Gorecká (ANO).

“Určitě bych si přála z oblasti školství splnit to, co jsme si už předsevzali loni, že každý rok opravíme nějakou školu, školku. Já si myslím, že na řadě by mohla být Mateřská školka Moravská, která potřebuje komplexní revitalizaci a přijde na řadu určitě Mateřská škola na ulici Okružní. A samozřejmě z oblasti kultury bych chtěla lidem nabídnout opět celý rok plný zábavy, společenského vyžití v našich kulturních zařízeních. Začínáme plesovou sezonou a budou tam další akce. Chystáme Havířov v pohybu, kde budou prezentovány veřejnosti veškeré sportovní kroužky a kluby, které se představí se svou činností. Bude to na hele Slavii. A nová akce pro děti, kterou jsme vymysleli, bude festival barev. To tady ještě nebylo a bude to pro děti v rámci Mezinárodního dne dětí k jejich svátku a spoustu dalších akcí, na které jsou občané zvyklí a na které čekají. Já bych chtěla touto cestou popřát mým kolegům z mého rezortu všechno nejlepší do Nového roku. Hodně elánu, energie a hodně zdraví, protože si to zaslouží. Jsou v jednom zápřahu a nyní končíme Vánoční městečko a všichni byli nasazení na náměstí Republiky,” řekla náměstkyně pro školství a kulturu Jana Feberová (ČSSD).

“Já chci za prvé poděkovat všem zastupitelům, že se povedl schválit akční plán rozvoje sportu na nejbližší dva roky. Pro nás je teď hlavní úkol přetavit plán ve skutky a v roce 2020 si myslím, že se lidé budou nejvíce radovat na letním koupališti z nového nerezového bazénu. V areálu vystavíme turnikety a také vyroste beachvolejbalový areál. Dále bude určitě dokončena výstavba Centra reprezentace stolního tenisu. Takže sportovní areál na Šumbarku opět získá větší rozměr. V rámci programového prohlášení Rady města se staráme o školní hřiště. V nejbližším školním roce nejpočetnější základní škola 1. Máje dostane zrekonstruované v tuto dobu nepoužívané hřiště. Kromě investičních akcí v Havířově podporujeme sport dlouhodobě. Funguje na našem území hodně sportovních celků. I letos je ve schváleném rozpočtu vyčleněno na dotace přes 33 milionů korun, které právě půjdou na činnost těchto sportovních organizací. Do Nového roku bych rád popřál všem občanům města nejen za sebe, ale za celé Hnutí pro Havířov hlavně zdraví, potřebnou dávku štěstí a přeji všem, aby žili tak, aby se mohli radovat z každého nového dne,” vyjádřil svá přání radní pro sport Daniel Vachtarčík (HpH).

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků