Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Železniční modeláři mají v Asterixu obrovské kolejiště s šesti nádražími

  • Havířov,

Středisko volného času Asterix nabízí dětem a mládeži desítky kroužků a aktivit. Velký zájem je i o ty technické, mezi které patří železniční modeláři.

Trpělivost a píli. To musí mít děti, které navštěvují kroužek železničních modelářů. Výsledek pak vypadá takto. Mnozí z členů kroužku se nakonec stali třeba strojvedoucími. 

“Kolejiště začalo vznikat se vznikem kroužku v roce 1986 z prostředků a materiálu té doby. Vše bylo v podstatě z NDR. Postupem času se ukázalo, že se to stalo problematicky použitelné, takže před deseti lety nám nezbylo nic jiného než celé kolejiště postupně rekonstruovat do moderního stylu. Máme tady dohromady šest nádraží, každé má samostatný ovládací pult,” řekl vedoucí kroužku Jan Šantrůček.

“Chodím tady rok a přivedl mě tady tátův kolega z práce, který to tady zná. Chodím tady hlavně proto, že mě baví vlaky,” řekl jeden z členů kroužku.

Modeláři mají sen, že by kolejiště ještě rozšířili. Chtěli by vytvořit prosklený prostor tak, aby mohli lidé vidět, co se za zdmi modelářského kroužku nachází.

“Funguje to tu v této budově nějakých už dvacet let. Je fajn, že tady takové kroužky máme, že to není jen o tančení. A jak pan vedoucí říkal, potřebovali by tady probourat stěnu. Uvidíme, jak to dopadne, ale budeme se snažit v budoucnu něco pro to udělat,” řekla náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD).

Železničním modelářem se může stát každé dítě nejlépe ve věku od deseti do patnácti let. Jediným předpokladem je trpělivost. Veškeré informace získají rodiče přímo ve středisku Asterix.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy