Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Železniční modeláři mají v Asterixu obrovské kolejiště s šesti nádražími

  • Havířov,

Středisko volného času Asterix nabízí dětem a mládeži desítky kroužků a aktivit. Velký zájem je i o ty technické, mezi které patří železniční modeláři.

Trpělivost a píli. To musí mít děti, které navštěvují kroužek železničních modelářů. Výsledek pak vypadá takto. Mnozí z členů kroužku se nakonec stali třeba strojvedoucími. 

“Kolejiště začalo vznikat se vznikem kroužku v roce 1986 z prostředků a materiálu té doby. Vše bylo v podstatě z NDR. Postupem času se ukázalo, že se to stalo problematicky použitelné, takže před deseti lety nám nezbylo nic jiného než celé kolejiště postupně rekonstruovat do moderního stylu. Máme tady dohromady šest nádraží, každé má samostatný ovládací pult,” řekl vedoucí kroužku Jan Šantrůček.

“Chodím tady rok a přivedl mě tady tátův kolega z práce, který to tady zná. Chodím tady hlavně proto, že mě baví vlaky,” řekl jeden z členů kroužku.

Modeláři mají sen, že by kolejiště ještě rozšířili. Chtěli by vytvořit prosklený prostor tak, aby mohli lidé vidět, co se za zdmi modelářského kroužku nachází.

“Funguje to tu v této budově nějakých už dvacet let. Je fajn, že tady takové kroužky máme, že to není jen o tančení. A jak pan vedoucí říkal, potřebovali by tady probourat stěnu. Uvidíme, jak to dopadne, ale budeme se snažit v budoucnu něco pro to udělat,” řekla náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD).

Železničním modelářem se může stát každé dítě nejlépe ve věku od deseti do patnácti let. Jediným předpokladem je trpělivost. Veškeré informace získají rodiče přímo ve středisku Asterix.
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Revize plynu HOŘAVKA s.r.o.
Havířov
od 16 000 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

Marlen Company, s.r.o. - Český Těšín
Český Těšín
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Pařík - ul. Hlavní
Albrechtice
od 15 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků