Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Celníci kvůli pochybným licencím provedli razii v hernách. Některé jsou nyní zavřené

  • Havířov,

Ministerstvo financí řeší problém s neoprávněně vydanými licencemi na výherní automaty. V hernách po celém Moravskoslezském kraji už provedli celníci razii. V Havířově, kde na problém upozornili, jsou nyní některé herny opět zavřené.

Na počátku tohoto týdne naše televize zveřejnila, jak i přes platnou vyhlášku o zákazu hazardu na území Havířova, jsou opět některé provozovny plné výherních automatů. Hned druhý den se ve městě objevili celníci. 

“Ostravští celníci včera prováděli kontrolu na jejich jednu z vykonávaných kompetencí a tou je kontrola na hazard a prováděli ji na celém území MSK nejen v Havířově,” řekla za Celní úřad pro MSK Pavla Zdobnická.

Zda celníci automaty odvezli, není jasné. Každopádně dvě ze tří provozoven, ale jsou nyní zavřené.

Ministerstvo financí vydalo jedné z největších hazardních společností v České republice Slot Group licence až do roku 2023. Což je v rozporu s právními předpisy. A právě na tuto společnost se odkazují i samotní provozní podniků.

“Provozuje to firma Slot a já bych byla možná ráda, kdyby jste se obrátili na firmu Slot. Já nejsem provozovatel herny, já provozuji pouze bar,” uvedla zástupkyně jedné z provozoven.

Problém je ten, že společnost Slot Group v loňském roce zkrachovala  a nyní probíhá prodej novému majiteli. Na dotaz, kterému a za jakých podmínek, nám ale insolvenční správce neodpověděl.  

Ministerstvo financí připustilo pochybení a zahájilo správní řízení o zrušení všech předmětných povolení s jejich držitelem. To dle jejich slov ale může trvat i několik měsíců.

“ V případě, že MF dojde k závěru, že mohlo dojít ke vzniku nějakého pochybení či účelového jednání, budou přijata odpovídající opatření a postupováno v souladu s právními předpisy.,” uvedla mluvčí MF Šárka Pavlasová.  

Bezzubé jsou nyní i všechny radnice, kde platí vyhláška. Havířov spoléhá, že jasno do věci vnese ministerstvo i policie, na kterou se město obrátilo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy