Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA ušije ze speciálního materiálu přes dva tisíce roušek, musí je ale použít jen pro dobrovolníky

  • Havířov,

Humanitární organizaci ADRA se podařilo získat speciální materiál pro výrobu roušek. Dobrovolníci by jich mohli ušít téměř dva a půl tisíce. UPOZORNĚNÍ: ADRA roušky v návaznosti na rozhodnutí ředitele zatím nerozdává veřejnosti. Díky za pochopení.​​

ADRA musela kvůli opatření zavřít všechny své obchůdky. Přesto je v nich rušno. Dobrovolníci totiž šijí roušky.

"Jsme rádi, že se nám podařil sehnat materiál, který je výhradně pro roušky. Je hygienicky otestovaný a opravdu vhodný pro potřebu. V propočtu z tohoto materiálu, který nám došel, ušijeme 2400 roušek," řekla  vedoucí charitativních obchodů Marcela Holková.

"Náročné to není, akorát to dá více práce. Musí se to dělat pořádně, pořádně prošít, aby tam nebyla nikde dírka, aby to sloužilo k účelům, ke kterým má,” řekla pracovnice ADRY Jana Podová.

Původně měli roušky dostat sociálně slabí v Havířově, Orlové a Karviné zdarma. Ostatní lidé za mírný poplatek, protože materiál na výrobu nebyl levný. Padlo ale rozhodnutí, že ADRA musí roušky využít pro nejprve svou potřebu, především pro své dobrovolníky.

Rouška je z materiálu, který se dá vyprat ve vlažné vodě. Vyžehlením se zničí bakterie. 

ADRA by chtěla mít všech 2400 roušek ušitých co nejdříve, proto s výrobou až do večerních hodin budou pomáhat dobrovolníci.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků