Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do autobusů pouze s rouškou a zadními dveřmi, respektujte ochranné pásmo řidičů!

  • Havířov,

Další preventivní opatření se týkají i autobusové dopravy v Moravskoslezském kraji. Nově nastupují cestující pouze zadními a prostředními dveřmi a ve vozech je vymezen ochranný prostor pro řidiče. V autobusech začíná platit i povinnost mít na obličeji roušku nebo šátek.

V prostředcích veřejné hromadné dopravy  se zpřísňují opatření. Nově začíná platiti povinnost nastupovat do autobusů pouze se zakrytým obličejem rouškou nebo šátkem.

"Je to z toho důvodu, že nemocnost řidičů stoupá, spousta z nich je v karanténě a jakýkoliv nižší počet řidičů by znamenal kolaps krajské dopravy. Skutečně ten požadavek na zakrývání obličeje v dopravě je akutní," vysvětlil náměstek hejtmana MSK Jakub Unucka

Od tohoto týdne začalo platit v celém kraji i další preventivní opatření.

"Na popud krajského úřadu, který inicioval omezení nástupu cestujících předními dveřmi a umožnil bez odbavení nástup a výstup cestujících pouze zadními dveřmi, tak aby cestující a řidiči minimalizovali svůj kontakt, protože naši řidiči tím, že zajišťují dopravu, tak přichází do styku s velkým množstvím cestujících," řekl Jakub Vyvijal, ředitel divize osobní dopravy 2,35

Vymezena je také páskami zóna, která odděluje prostor řidiče od cestujících. Ti byli měli toto ochranné pásmo respektovat. Současně z preventivních důvodů probíhá i pravidelná dezinfekce vozů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků