Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníkům se podařilo zadržet i druhého 14letého podezřelého z přepadení seniorky

  • Havířov,

Dva problémoví chlapci jsou podezřelí z loupežného přepadení seniorky v centru Havířova. Oba byli na útěku z pasťaku. V neděli je postupně dopadli havířovští strážníci. Přísný trest jim ale vzhledem k nízkému věku nehrozí.

Zákrok městské policie mohli v neděli odpoledne sledovat lidé v samotném centru Havířova. Strážníci tam zadrželi 14letého chlapce, který je podezřelý, že se svým vrstevníkem minulou středu odpoledne na náměstí Republiky přepadli 79letou ženu.

“Starší ženě měla být vytržena z ruky její taška, kterou nedaleko místa policejní pes vystopoval. Kriminalisté případ prověřují. V této chvíli nelze detaily zveřejnit,” řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Okradená žena přišla o osobní věci a zhruba 1500 korun. Po pachatelích pátrali také strážníci městské policie. 

“My jsme věděli, o koho se jedná podle popisu. Dokonce jsme s nimi měli kontakt, ale ztratili se nám v centru města ve dvorových částech,” popsal ředitel MP Havířov Bohuslav Muras. 

V neděli se strážníkům podařilo zadržet oba podezřelé, kteří byli toho času na útěku z výchovného ústavu. 

“V neděli v podvečer kolem půl šesté naše hlídka spatřila jednoho z podezřelých, byť se snažil utéct, tak se ho podařilo za pomocí donucovacích prostředků zadržet. V 19 hodin nám telefonoval anonym, který udal pobyt druhého podezřelého. Hlídky tedy ten den zadržely oba podezřelé, které předaly Policii ČR, neboť to byly osoby v pátrání, byly na útěku a ještě podezřelé z trestné činnosti,” dodal Muras. 

Protože ani jednomu z podezřelých ještě nebylo 15 let, nemohou být trestně stíháni. Jediným trestem může být umístění v přísnějším výchovném ústavu.

Podívejte se na celé video ze zadržení chlapce podezřelého z loupeže

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy