Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vyšetřování tragického požáru v Havířově převzali kriminalisté

  • Havířov,

Příčina požáru, při kterém v pondělí odpoledne v Havířově zahynuly dvě malé děti, je stále předmětem vyšetřování. Na místě stále pracují policejní i hasičtí specialisté.

Úmrtí dvou malých dětí při požáru v domě v Havířově-Šumbarku rezonuje od pondělního odpoledne celým městem. Lidé se ptají, proč byly děti v bytě samy. Stejnou otázku si klade také policie a sociálka, která má rodinu v péči.

Policisté se také snaží odhalit příčinu požáru. V tom by jim mohla pomoci devítiletá dívka, která jako jediná přežila, když ji z plamenů vysvobodil soused.

Od ranních hodin probíhá v bytě ohledání. Na místě události jsou kriminalisté, kriminalistický technik, specialista na elektrorozvody a vyšetřovatel hasičů. Na závěry určení příčiny vzniku požáru je brzy. Policisté, hasiči i specialisté musí získat potřebné informace, indicie, zajistit stopy, vyslechnout poškozené i svědky, a vše vyhodnotit. Předčasné je i hovořit o konkrétním viníkovi. Prověřování tragické události je na počátku,” uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Společnost, která dům vlastní, zajistila pro přeživší členy rodiny náhradní ubytování.

“Tak je to samozřejmě obrovská lidská tragédie. My se snažíme rodině maximálně pomoci nabídnout jí ještě dnes náhradní plně vybavené bydlení. V tomto vchodě byly obsazeny dva byty. Nájemníkům nabídneme náhradní ubytování,” řekla mluvčí společnosti Residomo Kateřina Piechowicz.

Samotné vyšetřování bude trvat nejméně několik týdnů.
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 650 do 7 300 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - Orlová
Orlová
od 8 050 Kč/měsíc

Detail

STYLE Company s.r.o. - Havířov
Havířov
od 90 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků