Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragédie v Havířově! Při požáru bytu zemřely dvě děti, třetí zachránil soused

  • Havířov,

Obrovský požár zachvátil jeden z bytů v Havířově-Šumbarku na ulici SNP. Bohužel měl tragické následky, o život přišly dvě malé děti. Třetí vynesl z bytu v náručí duchapřítomný soused, který si požáru všiml. K dalším dětem už se kvůli ohni nedostal. Lékaři je hodinu oživovali, ale marně.

Desítky hasičů, policisté i záchranáři zasahovali v Havířově-Šumbarku u požáru bytu v prvním podlaží dvoupatrového domu. Při příjezdu na místo před tři čtvrtě na čtyři odpoledne se z oken valil hustý černý dým a šlehaly plameny. V bytě měly být podle svědků v tu chvíli tři děti.

"Viděl jsem, že tam hoří, přiběhl jsem k bytu, křičela tam malá holčička, vykopl jsem dveře a vynesl sem ji ven, dál do bytu už jsme se kvůli ohni nedostali," popsal televizi Polar přímo na místě zachránce malé dívenky.

Bohužel na místě podle našich informací zemřeli dva chlapci ve věku 3 a 5 let. Z hořícího bytu je dostali přivolaní hasiči a předali je záchranářům, kteří se je pokoušeli usilovně hodinu oživovat.

"Posádky ZZS ihned zahájily v sanitních vozech rozšířenou resuscitaci a za pomoci přístrojové techniky a léků se snažily obnovit jejich srdeční činnost. Přes veškeré nasazení týmů záchranné služby bylo hodinu trvající úsilí marné a zasahující lékaři museli nakonec konstatovat smrt obou dětí," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl

Devítiletou holčičku zachránil soused a byla převezena do nemocnice v Havířově. K události byli proto vysláni i krizoví interventi.

"Do likvidace požáru se zapojilo 5 hasičských jednotek. Jedna holčička byla zachráněna ještě před příjezdem hasičů. Nám se podařilo vytáhnout dvě děti v bezvědomí. Vzhledem k rozsahu a stupni požáru to byl velice náročný zásah. V třípokojovém bytě byl také pes, štěňata a další domácí zvířata." řekl ředitel karvinského územního odboru hasičů Ivo Pieter.
"Na místě pracoval traumatým Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, který poskytoval psychologickou péči jak rodičům dětí, tak zasahujícím hasičům a policistům," doplnil mluvčí hasičů Petr Kůdela

Jak přesně začalo hořet se zatím neví. Celou událost už prověřují kromě hasičů i policisté, které bude určitě zajímat, kde byli v době vzniku požáru rodiče.

"Celá záležitost je nyní nadále ve stádiu intenzivního prověřování ze strany karvinských policistů a kriminalistů, zda nebyla naplněna skutková podstata některého z trestných činů či zda nedošlo k jinému protiprávní jednání a chování," uvedl policejní mluvčí René Černohorský.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy