Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladíkům při vaření vyhořela kuchyň v centru Havířova, hlavní aktér utekl

  • Havířov,

Naštěstí bez zranění se obešel požár bytu v domě v centru Havířova. Oheň však zničil kuchyňskou linku a kouř zahalil celý byt a vchod.

Požár v domě v Tesařské ulici byl ohlášen v pondělí chvíli před 18. hodinou. K zásahu okamžitě vyjeli všichni profesionální a dobrovolní hasiči z Havířova a jako posily jim přijeli i kolegové z Karviné. 

Většina nájemníků se ven před dům evakuovala sama. Ostatní byty obcházeli policisté, aby měli jistotu, že se v domě nikdo nenachází. 

Nájemníci tvrdí, že bylo jen otázkou času, kdy se něco podobného stane.

Vy bydlíte hned vedle, vidím, že máte nějaké zvířátko, podařilo se vám všechny zachránit?
“Ne, to ne, jenom jednu kočičku. Druhá se schovala pod sedačku a už nebyl čas."
Kdo tam bydlí vedle vás?
"Takový klučík, celkem darebák, dělá tam mejdany. Ono to asi jinak dopadnout nemohlo."
"Dělaly se tam mejdany. Včera tam snad grilovali, co jsem slyšel. Nevím, co je na tom pravdy. Ale problémy byly každý den, diskotéky, mejdany až do tří do rána. A teď to dopadlo takhle."

Před domem byl i nájemník, v jehož bytě hořelo. Ten přiznal, že si na něj sousedé stěžují a tuší, že se bude brzy z domu stěhovat.

Nájemník bytu, ve kterém hořelo: “Stalo se to, že jsem měl doma kamaráda, chtěl jsem mu pomoct, tak si dělal asi jídlo. Já jsem se upravoval v koupelně a najednou zařval, že hoří. Jsem se přišel podívat a hořel sporák, hrnec, všechno. Tak jsme to chtěli udusit dekou. Akorát jsme to sundali a ta deka začala hořet záclona a všechno, tak jsme utekli. Všechny jsme varovali. Byla to nešťastná náhoda. Jsem trochu teatrální, sousedům to vadí, jsem už dostal upozornění, mám vystěhování a jsem s tím smířený. Vypadá to, jako bych to udělal naschvál, aby se jim pomstil. Teď nevím, co mám dělat."

Rychlý zásah hasičů uchránil před požárem zbytek bytu i domu. 

Ivo Pieter, řídicí důstojník HZS MSK: "Hořelo pravděpodobně od sporáku. Někdo tam zapomněl jídlo. Požár se rozšířil na celou kuchyňskou linku a potom na kuchyň. Zbytek bytu je silně zakouřen. Hasili jsme to jedním C proudem. K odvětrávání používáme přetlakovou ventilaci. Budeme také kontrolovat byty pod a nad místem požáru. Vypadá to, že nikdo nebyl zraněn. ten, kdo v kuchyni vařil, nalezen nebyl, asi odešel.."

Před několika dny při požáru bytu v havířovské městské části Šumbark zemřely dvě malé děti. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy