Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zasahující proti agresivním opilcům museli vykrývat kopance a údery

  • Havířov,

Výcvik sebeobrany se zúročil policistům, kteří se v sobotu večer snažili uklidnit vyostřenou situaci mezi rozvášněným obyvatelstvem havířovské městské části Šumbark. Po marných domluvách museli sami čelit atakům ze strany dvou nejvíce agresivních účastníků.

K incidentu došlo kolem 23. hodiny. Městská a republiková policie byla volána k uklidnění bujaré oslavy v jednom z bytů. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Policisté společně se strážníky uklidňovali skupinu osob, která při bujarých oslavách rušila noční klid uvnitř domu i před domem. Zdálo se, že zúčastnění domluvy pochopili, ale nestalo se tak. Dva muži ve věku 40 a 52 let byli stále agresivní a vulgární. Mladší muž byl před domem. Dostal se do sporu se skupinou osob, ke kterým se neustále snažil dostat. Vtom mu bránili policisté oddělení hlídkové služby, kteří se snažili všechny uklidnit s upozorněním, že pokud nepřestanou, budou použity donucovací prostředky.

Na policejní výzvy 40letý muž nereagoval, naopak jeho agresivita stoupala. Muži zákona museli přistoupit k zajištění neurvalce. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: Ve chvíli, kdy ho policista začal poutat, vzpouzel se, kroutil se, škubal sebou a byl velmi vulgární. Nakonec musel být sveden na zem. Při zpětném zvedání zajištěný muž se prudce vytočil na bok a pokusil se policistu kopnout do hlavy. Druhý agresor, starší muž, vyběhl z domu proti jinému zakročujícímu policistovi. Proti policistovi běžel a pěstí se pokusil ho udeřit do hlavy. I tohoto muže policisté svedli na zem a přiložili pouta. Oba zadrženi byli značně opilí, u mladšího muže (40) hodnota dechové zkouška byla 2,2 promile. U staršího muže (52) hodnota byla 1,9 promile. Po vystřízlivění komisař proti oběma zahájil trestní stíhání a obvinil je ze spáchání přečinů násilí proti úřední osobě a výtržnictví."

Jak policejní mluvčí připomněla, v případě prokázání viny oba muži jsou ohroženi trestem odnětím svobody až na čtyři léta.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy