Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

“Snažte se, lidi vás volili,” zaznělo při jednání o změně změně územního plánu v Horních Bludovicích. Obci hrozí soudní spor

  • Havířov,

Lidé v Horních Bludovicích se mohli seznámit s připravovanými změnami v územním plánu. Pokud se radnici podaří vše dotáhnout do konce, havířovská společnost by nemohla na svých pozemních postavit výrobní halu. Obci hrozí soudní spor.

V Horních Bludovicích se konalo veřejné projednávání návrhu změny územního plánu. Cílem členů vedení radnice je, aby splnili slib voličům a zamezili výstavbě výrobní haly plastových obalů pro farmacii. Územní plán chtějí změnit na občanskou vybavenost.

Martina Miklendová, externí spolupracovník pro pořizování územního plánu: “Pokud změna územního plánu nabude účinnosti dříve než územní rozhodnutí, tak by se tam stavět nemělo.”
občan obce: “Protože většina lidí vás volila, abyste s tím něco udělali. Tak se snažte!”

První krok už radní udělali a vydali na pozemky stavební uzávěru. Havířovský podnikatel dlouhodobě upozorňuje, že bude požadovat mnohamilionové odškodné. Starostka se projednávání nezúčastnila a na kameru se nechtěli k dané problematice vyjádřit ani přítomní zástupci obce.

Starostka na otázku, zda obec nemá obavy z případného soudního sporu a náhrady škody, odpověděla písemně, že v tuto chvíli je předčasné předjímat jakékoliv závěry.

Majitel pozemků vznesl námitku proti podjatosti, kterou se nyní zabývá krajský úřad.

Eva Šillerová, prokuristka společnosti VINAMET: "Když byly volby v roce 2018, tak to bylo celé postavené na tom zamezit naší výstavbě a zakladatelé byli ti, kteří bydlí v přímém sousedství našich pozemků. Ne pouze paní starostka, ale i ti, kteří byli na kandidátní listině a následně zvoleni."

Externí spolupracovnice, která obec zastupuje při vyřizování změny územního plánu, připustila, že může nastat problém.

Martina Miklendová, externí spolupracovník pro pořizování územního plánu: “Ano, vím od vedení obce, že probíhá nějaké řízení o povolení té stavby, ale nemám k němu nějaké bližší informace. Pak je to otázka. Když už ten majitel vynaloží nějaké prostředky, tak pak na to ten zákon pamatuje a příslušela by mu nějaká kompenzace.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy