Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zaměstnancům nemocnice bude začínat pracovní den více pozitivně. Dočkali se nových šaten

  • Havířov,

Převlékat se ve starých šatnách bylo depresivní. Tak popisují zdravotní sestry z havířovské nemocnice své pocity. Nyní jejich den bude začínat veseleji. Po mnoha letech se zaměstnanci dočkali nového sociálního zázemí.

Zdravotní sestra Dana Buchwaldková pracuje v havířovské nemocnici už 40 let. Celé roky se musela převlékat v těchto zastaralých šatnách. Den pro ni tak nezačínal příliš pozitivně.

Dana Buchwaldková, vrchní sestra ARO: "My jsme z toho nadšené, mě se to líbí. A pokud můžu srovnat ty stávající nové se starými, tak je to opravdu mega rozdíl. Myslím, že děvčata, už když přijdou do té nové šatny, tak se pozitivně naladí na tu svou těžkou práci, která je čeká, protože když přijdu do práce do té staré šatny, která na mě působí depresivně a nechce se mi vůbec do ní vstoupit, to znamená, že se mi nechce vstoupit ani do té práce. Myslím, že je to pozitivněji naladí a bude se jim lépe pracovat."

Nemocnice na rekonstrukci šaten čekala mnoho let.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: "Je to nesmírně důležité, protože jak už jsem říkal panu hejtmanovi a primátorovi, kteří nám společně z rozpočtu kraje tak města uvolnili bezmála 17 milionů na tuto akci, tak na to sociální zázemí zaměstnanců, které není vidět, nacházíme se v podzemí nemocnice, na to se těžko hledají peníze. Většina peněz se investuje do přístrojové techniky, do zvelebení pacientského komfortu, ale málokdy se ty prostředky v dnešní době hledají a hledají se velmi těžce na zázemí zaměstnanců.”

Zrekonstruovány jsou první šatny pro ženy s kapacitou 230 míst. Další práce budou nyní probíhat v šatně pro muže a ještě jedné pro ženy.

Rosalie Seidl Pokorná, mluvčí havířovského magistrátu: “Město Havířov přispělo částkou tři miliony korun na nové šatny v havířovské nemocnici, jsme tomu moc rádi, že zaměstnanci, jsou to naši Havířované, mají krásné nové zázemí. Doufám, že se jim bude lépe pracovat."

Radnice nemocnici, byť je to krajské zařízení, finančně podporuje dlouhodobě. A i v příštím roce chce vyčlenit peníze na další její rozvoj.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy