Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětský domov a Santé dostali od Městského fotbalového klubu výtěžek z turnaje

  • Havířov,

Městský fotbalový klub v Havířově uspořádal mezinárodní turnaj dětí a pozval i Sigi team. Celá akce měla charitativní podtext. Výtěžek ze vstupného putoval do Dětského domova Sluníčko a organizace Santé.

Městský fotbalový klub v Havířově uspořádal už počtvrté velký mezinárodní turnaj dětí. Tentokrát se ale organizátoři rozhodli, že připraví atraktivní program na celý den s myšlenkou pomoci dětem a mentálně postiženým lidem.

Bronislav Šimša, předseda MFK Havířov: “U té příležitosti, protože Hornické slavnosti letos kvůli covidu nebyli, takže jsme pozvali ještě Sigi team a v tu chvíli nás napadlo, že bychom mohli výtěžek z této akce darovat dětem do dětského domova a Santé. Čekali jsme trochu větší návštěvnost, bylo tam přesně 1002 platících diváků, takže jsme vybrali 50 tisíc korun. 30 tisíc jsme darovali, protože tam byly nějaké náklady. Po 15 tisících jsme se rozhodli darovat. Myslím si, že dopoledne trochu pršelo, čekali jsme dva tisíce lidí, ale myslím si, že ta akce se stejně povedla. Není nic lepšího než pomoci dětem a postiženým ze Santé.”

Akci aktivně na hřišti podpořilo i vedení radnice.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "“Byl to první takový benefiční zápas v Havířově a chceme v této tradici pokračovat. My jsme si to užili velmi moc. Pan primátor běhal jako zajíc, včetně bývalých hráčů MFK Havířov a jsme rádi, že tento zápas dostal nějaké kontury a my jsme z toho výtěžku mohli tady přispět na dobrou věc. Ať už v domově Sluníčko, nebo Santé."
Ladislava Hilbertová, ředitelka Dětského domova Sluníčko: "Radost máme obrovskou, protože ta spolupráce s MFK je dlouholetá. Už spolu spolupracujeme zhruba šest let a je to takové aktivní. Peníze jsou pro nás moc důležité, protože spoříme celý rok a využíváme je na volnočasové aktivity, zájmové aktivity dětí. Hlavně letní tábory, pobyty, výlety, vstupy, lanovky. Jsme za to moc rádi."

Například o letošních prázdninách strávily děti pobyt v Kunčicích pod Ondřejníkem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy