Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovské florbalové derby se mohlo ještě konat před plnou tribunou. Fanoušci byli nadšeni

  • Havířov,

V Havířově se konal florbalový zápas roku. Postavily se proti sobě dva prvoligové domácí týmy. TJ Slovan a Torpedo. Organizátoři, ale i hráči, měli až do poslední chvíle obavy, že kvůli opatřením budou hrát před prázdnou tribunou.

Nadšenci florbalu si užili velké prvoligové derby, mezi TJ Slovanem Havířov a Torpedem Havířov. Jednalo se o 4. kolo ligy. Organizátoři byli rádi, že prozatím nemuseli hrát před prázdnou tribunou.

Jakub Labuz, předseda TJ Slovan Havířov: "Tenhle zápas je vrchol sezony pro všechny, kdy hala je narvaná k prasknutí a my se můžeme těšit na nejkvalitnější florbal, který se tady v okolí může odehrát. Věříme, že se akce povede, dneska pod rouškou nějakých omezení, nebudeme mít přestávkový program, ale věříme, že diváci, kteří přijdou, si užijí ten sportovní zážitek.”
anketa: “Já fandím Slovanu, už chodím na zápasy. Dva roky už hraji za Slovan.”
anketa: "Jsem neskutečně ráda, že zápas dneska proběhne, protože jsme se na něho těšili, protože hrají Slovan, Torpedo - oba dva havířovské týmy, tak to bude super, úžasné a těšíme se.”
anketa: “Určitě vyhraje Torpedo a Havířov zůstane žluto-černý. To je jasné. My jsme přišli všichni fandit Torpedu, protože to je legendární klub.”

Jak těžké to bylo zorganizovat, protože musíte dodržovat určitá bezpečnostní opatření.

Jakub Labuz, předseda TJ Slovan Havířov: “Dostali jsme na poslední chvíli nějaké informace, jak toto utkání pořádat. Proškolili jsme náš pořadatelský tým, abychom splnili kapacitu, aby všichni zúčastnění měli roušky, aby byla zajištěna dezinfekce. Věřím, že jsme se na to připravili dobře a ta kritéria, která nám Český florbal udává, že jsme je splnili.”

Matěj Erbs, TJ Slovan Havířov:
"Byli jsme na vážkách. Jsme strašně rádi, že to tak dopadlo, že diváci mohou tady být s nějakými opatřeními. Jsme rádi, že budeme hrát před plnou halou. Je to havířovské derby, pokaždé tady chodí 300, 400, 500 diváků. Znamená to pro mě strašně moc, je to florbalový svátek a je jedno, kdo je na jakém místě, protože tento zápas je výjimečný.”
Pavel Bezděčík, Torpedo Havířov: "Je super, že se nám to povedlo uspořádat. My jsme čekali, že nám to možná zastaví unie, nebo vládní nařízení z důvodu restrikcí na koronavirus. Jsme rádi, že se tak nestalo, je kapacita nějakých 500 lidí. Pro nás to znamená to, že je to takový vrchol sezony, byť je to základní část, ale hrát konečně derby v Havířově, kde fanoušci chodí na oba dva mančafty, tak je to parádní. Pro každého sportovce, ať je to florbal, nebo jakýkoliv jiný sport, když tam není ta podpora fanoušků, to není prostě ono, zvlášť když je to derby. Bez fanoušků by to nebylo ono.”

Diváci si opravdu užili skvělý zápas. Větší radost měli fanoušci Torpéda, který porazil domácí Slovan.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy