Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajský úřad rozhodl, že stavební uzávěra v Horních Bludovicích neplatí. Radní jsou podjatí

  • Havířov,

Havířovská firma, která chce na svých pozemcích v Horních Bludovicích postavit výrobní halu na plastové obaly pro farmacii, může pokračovat ve stavebním řízení. Krajský úřad rozhodl, že radní vydali stavební uzávěru protiprávně a jsou podjatí.

Rozhodnutí o stavební uzávěře, kterou se vedení obce Horní Bludovice snaží bránit soukromé firmě ve výstavbě výrobního závodu, je neplatné. Pro jeho nezákonnost ho zrušil krajský úřad. Většina radních, včetně starostky Petry Fickové, je podjatá, protože bydlí v sousedství pozemku a jsou účastníky stavebního řízení. Úřad dal firmě za pravdu i v tom, že v roce 2018 bylo založeno hnutí Nezávislí - Horní Bludovice s jasným cílem. Zabránit výstavbě.

To ostatně potvrzují i místní obyvatelé.

anketa: “Protože většina lidí vás volila, abyste s tím něco udělali. Tak se snažte!”
Eva Schillerová, prokuristka společnosti VINAMET: "Nás rozhodnutí krajského úřadu nepřekvapilo, máme radost, že potvrdilo naši teorii o tom, že postoj a kroky Horních Bludovic jsou protiprávní a že my máme pravdu.”

Stavební uzávěru vydaly Horní Bludovice proto, aby mohly změnit územní plán. Radní obce se dohodli, že se nebudou k dané problematice mediálně vyjadřovat. 

Postup kritizuje i Havířov, protože region bude po útlumu těžby potřebovat každé volné pracovní místo.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Tato továrna by měla zaměstnat desítky, více než sto, lidí nejen z našeho města..Mě tento postup obce Horní Bludovice mrzí, věřím, že bude co nejdříve spravedlnosti učiněno za dost, že celý ten proces se narovná.”

Zrušením stavební uzávěry, může firma, která se zaměřuje na výrobu plastových obalů pro farmacii pokračovat v dalším procesu stavebního řízení.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků