Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská policie v Havířově má osm nových termovizí. Nová technika jim pomůže při hledání osob i zlodějů

  • Havířov,

Pořízením nových termovizí pro výkon práce strážníků, dochází ke zkvalitňování operativních zásahů, zvláště v součinnosti s policií. To uvedl ředitel Městské policie v Havířově při představení nové techniky. Osm termovizí město pořídilo z prostředků ministerstva vnitra.

Strážníci městské policie zažívají situace, kdy jsou volání, aby se zapojili do hledání pohřešované osoby. V tu chvíli jde o čas. Nyní mají k dispozici osm termovizí, které zachytí teplo až na jeden kilometr. Využívat je ale budou i k jiným účelům.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: “Místo, aby museli obcházet všechna vozidla a ani tak nemusí všechno vidět, tak například na tom parkovišti vidí, které vozidlo je uvnitř teplejší a tím pádem se zaměří jenom na kontrolu těchto vozidel. To samé je u zahrádkářských osad, to samé je v lesoparku, pokud někoho hledáme. Ty termovize jsou natolik citlivé, že poznají, zda je tam osoba, nebo zvíře. Teď, když se to testovalo, hoši se to učili, tak se podařilo najít otevřenou garáž. Nakonec se zjistilo, že si ji majitel špatně zavřel, ale i to urychlí, protože prolítnou ten areál garáží velmi rychle a ví jestli se tam něco děje, nebo ne.”

Mezi hlavní výhody termovizí patří pohotovostní režim, kapacita baterií a hlavně propojení s mobilním telefonem, kdy dva strážníci mohou sledovat jeden prostor.

Petr Šataník, druhý zástupce ředitele MP Havířov: “Můžou to rovněž oba dva ovládat to zařízení pomocí ovládacího mechanismu, který je v kameře i v mobilním zařízení. Mohou dělat fotografie, nahrávat videa, která mohou následně stáhnout do počítače. Následně se mohou podívat, jestli něco nepřehlédli. Určitě je to velkým přínosem pro dnešní dobu. Hodně lidí má dneska problémy, řeší to způsobem, že nám následně PČR hlásí pohřešované osoby, tudíž tohle zařízení nám hodně pomůže, abychom přispěli k nalezení těchto osob.”

Termovize mohla městská policie zakoupit díky projektu ministerstva vnitra.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Toto je moderní technika, která je na nejvyšší úrovni v daném okamžiku. Městská policie ji pravidelně využívá, slouží to občanům na ulicích. Já jsem rád, že se nám to podařilo. Ten projekt byl celý financovaný z prostředků ministerstva vnitra. Ty termovizní prostředky stály celkově 890 tisíc korun. Původně se počítalo, že to může sát až 1,2 milionu, ale v rámci výběrového řízení se nám podařilo vysoutěžit takto dobrou cenu. Já jsem moc rád, že se to povedlo.”

Dalším velkým krokem, na který se chce městská policie zaměřit,  je centralizace městského kamerového dohlížecího systému, plus zkvalitnění kamer.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků