Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vyjádření primátora Havířova k současné situaci

  • Havířov,

Situace v celé České republice se zhoršuje. Primátor však věří, že Havířov koronavirovou druhou vlnu zvládne a věří všem občanům.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Situace v Havířově je stabilizovaná. Já si troufám říct, že naši občané i organizace na území města tu situaci zvládají velmi dobře. Tak, jak jsme byli svědky řekněme u toho průběhu té první vlny, tak se to daří zvládat i v té druhé vlně. Řekněme, že kontroly, které probíhají na dodržování vládních opatření, tak až opravdu na výjimky v řádu jednotek, to lidé respektují a dodržují, jsou zodpovědní, což je moc dobře a za to bych jim chtěl poděkovat. Co se týče havířovských příspěvkových organizací ,tak školy a školky jedou v maximálním možném režimu, který umožňují nařízení. Alokovali jsme základní školu M. Kudeříkové pro pracovníky IZS. My jsme tuto iniciativu měli i v první vlně, myslím, že se to osvědčilo. Jde vidět, že jsou situace, kdy to ti lidé, kteří pracují v té první linii, potřebují. Opět to funguje a myslím, že to fungovat bude dobře. Ti lidé s tím mají už zkušenosti z té první vlny. Taky bych jim chtěl za to poděkovat, jak skvěle to zvládají. Máme opět alokovanou linku na náš odbor sociálních věcí, kdy lidé, kteří jsou třeba osamění, nebo jsou v karanténě, nemají nikoho, kdo by jim mohl nakoupit, nebo vyřídit nějaké záležitosti, tak se mohou obrátit na pracovníky. Spolupracujeme s dobrovolníky z ADRY v tomto projektu. Takže ty věci fungují, troufám si říct, že Havířov to zvládne dobře tak, jako v první vlně. My jsme na to připraveni. Ochranné pomůcky jdou tam, kam mají. Máme dostatek dezinfekcí. V tomto směru nás vlastně nezaskočila ani ta situace kolem řeky Lučiny a Sušanky. Teď, když se ty toky trochu rozvodnily, ale také to skončilo na druhém povodňovém stupni a nikde se nám ty toky nevylily. Městská policie to velmi intenzivně ve spolupráci s hasiči monitorovala. Řekněme, že i tato výjimečná situace v nouzovém stavu nás nezaskočila a byli jsme schopni to zvládnout.”

Primátor je v úzkém kontaktu s hejtmanem i ředitelem havířovské nemocnice.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Podle mých informací zatím ten zdravotní systém je dostatečně robustní na to, aby to zvládl. Samozřejmě k tomu přispívají i strukturální změny, které proběhly na konci minulého volebního období a samozřejmě ta restrukturalizace toho krajského zdravotnictví, která se povedla, tak přispívá i k té konsolidaci sil v jednotlivých nemocnicích. Já komunikuji s panem ředitelem havířovské nemocnice. Řekněme, že ta situace není lehká, ale podle informací, které mám, tak nemocnice tu situaci zvládá. Lékaři jsou schopni zajistit akutní péči. Zdravotnický personál, samozřejmě ti lidé pracují mnohdy až na hranici lidských možností. Takže to bychom si měli všichni uvědomit a měli bychom k tomu takto přistupovat.”DEFENDIT CORDIS s.r.o. - lokalita domů Havířov
Havířov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Jakub Glac - Petřvald
Petřvald
od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Radomír Gruštík - pivnice Duha
Karviná
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků