Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální služby v Havířově začínají bojovat s nedostatkem pracovníků. Zachovat musí terénní péči

  • Havířov,

Sociální služby v Havířově zažívají perné chvíle. Nákaza nebo karanténa se nevyhnula ani jejich zaměstnancům. Kromě denního stacionáře se ale snaží v určitém režimu zachovat všechny služby a hlavně domácí péči.

Paní Dorota Tomicová pracuje v sociálních službách v Havířově. Každý den poskytuje péči v domácím prostředí zhruba deseti klientům, kteří jsou na nich závislí. Organizace ale jede, jak se říká, na doraz. Počet zaměstnanců v karanténě přibývá.

Dorota Tomicová, pracovnice Sociálních služeb města Havířova: “Určitě je to psychicky náročné pro nás pro všechny. Určitě podporujeme naše kolegy, aby testy měli negativní a budeme za to rádi. A co se týče našich klientů, docházíme k nim do domácností samozřejmě rádi, protože oni jsou v bezpečí, cítí se doma spokojení. Děláme všechno proto, abychom k nim domů nemoc nedonesli. Používáme ochranné pomůcky, respirátory, ochranné oděvy."

Sociální služby přerušily provoz denního stacionáře, aby měly více pracovníků právě pro pečovatelskou službu.

Kateřina Kubicová, vedoucí sociálních zařízení a domácí zdravotní péče: “Potom máme domácí zdravotní péči, tam je také činnost nepřerušena, respitní oddělení, tam je také činnost v plném provozu a ostatní služby v rámci střediska jsou také v provozu, ale v omezeném režimu na telefonu. Já si myslím, že pro zaměstnance je to velmi náročné, protože nikdy nevíme, jaký bude následující den. Například dnes nám volají zaměstnanci, že jsou nemocní, že jdou na nemocenskou, takže musíme řešit aktuální situaci a řešit ten provoz. Je to velice náročné."

Pokud by se situace zhoršovala, jsou připraveni v terénu pomoci i zaměstnanci z jiných středisek sociálních služeb.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků