Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci dohlížejí na nošení roušek. Nejčastěji lidem, kteří je nenosí, stačí domluva

  • Havířov,

Pokud si někdo zapomene nasadit roušku na zastávce, strážníci v Havířově ho jen upozorní. V případě, že nechce nařízení respektovat, musí přikročit k pokutě. Lidé opatření vesměs chápou. Co ale odsoudili, je nedělní demonstrace v Praze.

Jedno z vládních opatření proti šíření koronaviru je nošení roušek na zastávkách. Ministerstvo vnitra apeluje, aby byli policisté a strážníci při kontrolách důslední. Přesto, že většina lidí v Havířově je zodpovědná, hříšníci se najdou.

Ondřej Anlauf, strážník MP Havířov: "V souvislostí s tímto opatřením bylo řešeno už městskou policií 48 přestupků. Z toho 24 příkazem blokově na místě, deset domluv a 14 řešení oznámení ke správnímu orgánu, kdy přestupce odmítal roušku nasadit, nebo to odmítal řešit na místě.”

Jaké jsou ty důvody, kdy lidé říkají, že roušku nechtějí mít, co vám říkají?

Ondřej Anlauf, strážník MP Havířov: “Mnohdy si neuvědomí, že vůbec na tu autobusovou zastávku, nebo kolem autobusové zastávky procházejí. Dále, že když jen procházejí, tak to nemusí nosit atd. Ale vesměs je to neznalost, nebo, že si neuvědomí tuto situaci.”
anketa: “Já jdu do obchodu a nejsem na zastávce a tady je jenom peron.”

Jinak dodržujete opatření?

anketa: “To víte, že jo. Vidíte, že roušku mám.”
anketa: "Nevadí mi ty roušky. A byl bych rád, kdyby se zavedly už i venku. Mělo by to svůj smysl, myslím si.”
anketa: “Mi to také nevadí, ostatně my tady na severní Moravě jsme nosili roušky stále. Možná týden jsme byli bez roušek a zas jsme je nosili.”

A co říkáte, když někdo odmítá ta nařízení?

anketa: “Myslím si, že ztrácejí rozum.”
anketa: "Je to určité bezpečí, ale nevím. Nelíbí se mi to. Já vím, že nás to chrání, ale jedni jo, druzí ne. Víte jak to je. Každý není zodpovědný.”

Lidé rovněž odsoudili nedělní demonstraci v Praze.

anketa: "Riskovali, jednak neměli roušky, jednak se mezi sebou prali. Hodně je tam zraněných i policistů. To asi udělali ti fotbalisté.”
anketa: "Vůbec se mi to nelíbilo. V podstatě bych to zakázala, ale každý se ohání demokracií. Takže chtějí mít demokracii a myslí si, že si mohou dovolit všechno.”

Na nedělní demonstraci vypomáhali i speciální policejní pořádkové jednotky z Moravskoslezského kraje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy