Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Až budu doktorka, budu si nesmírně vážit práce sestřiček. Slova medičky, která pomáhá v havířovské nemocnici

  • Havířov,

Až budu jednou doktorka, budu si nesmírně vážit práce sestřiček. To jsou slova medičky, která pomáhá v havířovské nemocnici. Studenti střední i vysoké školy jsou ochotní pomáhat, dokud to bude potřeba.

Nemocnice v kraji se už neobejdou bez pomoci studentů středních zdravotnických škol nebo mediků. I v havířovské nemocnici se začlenili do týmů.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NsP Havířov: "V současné době působí v havířovské nemocnici na 50 studentů Střední zdravotnické školy Karviná, které máme rozdělené na kontrolních hlídkách. Tam jich působí 30 studentů a 20 studentek čtvrtého ročníku obor praktická sestra jsme zapojili přímo do práce na odděleních lůžkových, pracují s našimi kolegyněmi."

Kateřina Hřivnáčová pomáhá na oddělení ARO, kde se starají o ty nejtěžší pacienty. Přesto, že nezastane tu nejkvalifikovanější práci, je na oddělení důležitá.

Kateřina Hřivnáčová, studentka Střední zdrav. školy Karviná: ,"Je to určitě vážná nemoc a mladí lidé by to neměli určitě podceňovat a měli by dodržovat nařízení vlády, protože tady můžeme vidět, že ti lidé na to vážně umírají a sestřičky jsou z toho unavené a jsem ráda, že jim můžeme pomoci. Vůbec bych si nedokázala před půl rokem představit, že bych mohla něco takového zažít.”

Hana Vyvialová je budoucí lékařka. Nyní pečuje o necovidové pacienty na jednotce intenzivní péče.

Hana Vyvialová, studentka Lékařské fakulty Ostrava: "Jelikož jsem viděla, že nemocnice to už nezvládají, chybí personál, tak jsem chtěla pomoci. Jednou, až budu doktorkou, budu si velice vážit práce sestřiček a už teď je obdivuji za to, co dělají. Na nich to oddělení stojí.”

Studenti jsou ochotni v nemocnici pomáhat, dokud to bude potřeba.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy