Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radniční restaurace dočasně vaří i pro domov seniorů, kde museli kvůli karanténě kuchyň uzavřít

  • Havířov,

Velmi náročnou práci mají nyní v kuchyni restaurace na havířovské radnici. Denně musí uvařit stovky porcí jídel a rozvézt je do různých organizací. Restaurace nyní vaří i pro Domov seniorů Helios, kde museli kuchyň kvůli karanténě dočasně uzavřít.

Tyto kuchařky chodí do práce už ve čtyři ráno. Každý den musí připravit stovky porcí pro zaměstnance havířovského magistrátu, příspěvkové organizace i pro jednotlivce zejména z řad seniorů, kteří jsou na dovozu jídla mnohdy závislí. Aby nebyl omezen chod z důvodu případné nákazy, musí pracovat v omezeném počtu.

Iveta Kočí Palkovská, jednatelka Restaurace Radnice Havířov: "To znamená, že jsou rozdělení jak kuchaři, tak pomocné síly, takže veškerá ta práce zůstává na té jedné směně a ta směna je poloviční. Takže zaměstnanci dostávají mnohem více práce a samozřejmě se potýkáme s tím, co jiné restaurace, jako je ošetřovné a jsme opatrní. Když se něco děje, zůstávají raději doma. Je to určitě náročné."

Restaurace nyní vaří i pro domov seniorů, kde museli na čas uzavřít kuchyni.

Andrea Jarmarová, provozní: "Samozřejmě tito klienti to mají šité na míru tu stravu. Jsou tam mleté, jsou tam bezmléčné, kašovité a snažíme se vyhovět a spolupracovat momentálně se zaměstnanci, kteří tam jsou.”
Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "Museli jsme kuchyni uzavřít, protože z nařízení hygieny jsou v karanténě všechny kuchařky i pomocné kuchařky, protože se nám vyskytl jeden pozitivní případ. Co mám zprávy, ostatní pracovníci, co jsou v karanténě, jsou bez příznaků, nemají teploty, ani jiné projevy koronaviru."

Domov doufá, že provoz kuchyně spustí opět od příštího týdne. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků