Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice se snaží zavést home office. Z technických důvodů to ale mnohdy není možné

  • Havířov,

Havířovský magistrát se snaží, aby se na úřadě potkávalo co nejméně lidí, a to se týká i zaměstnanců. Práce z domova, takzvaný home office, nelze aplikovat ve všech případech.

Vládní nařízení zní: Ať úřady přejdou v co největší míře na home office. Například na havířovském magistrátu pracuje přes tři sta lidí. Z domu ale může pracovat jen málokdo.

Milan Menšík, tajemník havířovského magistrátu: "Vyslat lidi k práci z domova není jaksi jednoduché, protože ho zaměstnavatel musí vybavit technikou, kterou potřebuje pro výkon své práce a přístupy do počítačových sítí atd, což v našich podmínkách nelze zajistit u všech zaměstnanců, kteří by měli zůstat doma. Takže my jsme u případů, kde jsme to zajistit nemohli, uplatnili překážku na straně zaměstnavatele.”

Magistrát opět apeluje, aby lidé zbytečně na úřad nechodili.

Milan Menšík, tajemník havířovského magistrátu: "Prosím kontaktujte naše kolegy, oni se s vámi dohodnou a v mnoha případech lze bezkontaktně vaši záležitost vyřídit. Což snižuje přenos nákazy jak občanů, tak našich zaměstnanců.”

V pondělí před polednem, kdy se úřad na pět hodin otevřel, se ale stejně tvořily fronty.

anketa: "Přepis vozidla. To z domu nikdo nepřepíše, takže musíme tady. V Ostravě to máme zavřené. Takže Havířov, Bohumín a poblíž, co jsou úřady.”
anketa: "Tady vnučku chceme zavést tatínka do rodného listu. Museli jsme přijít nutně.”

Lidé musí osobně přijít na radnici, i když potřebují vyřídit občanský průkaz nebo pas.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků