Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Útulek v Havířově se stal terčem pomluv. Zařízení se možná obrátí na policii

  • Havířov,

Lidé, kteří pracují v útulcích, to dělají proto, že jim na zvířatech záleží. Ošetřovatelé v Havířově ale nyní čelí lživým pomluvám, že záměrně nedávají zvířata k adopci. Útulek zvažuje, zda se obrátí na policii.

Havířovský útulek má nejvíce psů v celé České republice. Ošetřovatelé dělají vše proto, aby se odtamtud žádný pes nedostal a tím si udržují svůj pohodlný flek. Tento text koluje na sociálních sítích. Není to však poprvé, kdy útulek Max čelí těmto lživým informacím. Realita je taková, že útulek je dlouhodobě zaplněn jen z poloviny. Do adopce se podařilo v letošním roce umístit více než 150 psů.

Radim Goryl, ošetřovatel: "Když jsem si konkrétně já o tom přečetl a následně to konzultoval s kolegy, byl jsem hodně naštvaný. Nevím, co je k tomu vede, ale určitě to nebude láska ke zvířatům, ale spíše k penězům. Já spolupracuji na dobrovolné bázi mimo mé zaměstnání tady v útulku a potom, když si přečtete takovou věc, tak člověka to zabolí, určitě.”

Vedoucí útulku připouští, že některé psy se do rodin nedaří umístit. S touto situací se ale musí vyrovnat všechna zařízení.

Dagmar Polaková, vedoucí Útulku Max: "Je tam pár pejsků, kteří mají z minulosti nějaký problém a ta komunikace je složitější. Když někteří byli v adopci a byli právě vráceni proto, že jsou agresivní na lidi, agresivní na další zvířata, které v domácnosti jsou, a ti lidé to nedají a vrátí ho zpět do útulku. My si myslíme, odkud vítr vane. V merku té osoby je útulek karvinský, dětmarovický a prostě všechny útulky.

Útulek zváží, zda se obrátí na policii. Z minulosti má ale zkušenost, že se touto cestou ničeho nedomohl.
Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků