Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Počet hospitalizovaných s covidem stoupá. Nemocnice navyšuje kapacitu lůžek

  • Havířov,

Situace není jednoduchá, pacientů s covidem-19 přibývá, ale prozatím vše zvládáme. To jsou slova ředitele havířovské nemocnice Norberta Schellonga.

Situace na Karvinsku není tak vážná, jako například na Zlínsku. Přesto počet hospitalizovaných pacientů v poslední dnech přibývá, a to i v havířovské nemocnici.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: "Tak jako ostatní nemocnice jsme museli reprofilizovat lůžkový fond. To neznamená jen dispoziční reprofilizaci, ale musíme vždy alokovat i personál, který je ochotný se starat o infekční pacienty. Havířovská nemocnice má 40 lůžek na infekčním oddělení. Ty už přestaly stačit. Takže jsme museli reprofilizovat oddělení neurologie, které v současné době nepřijímá pacienty, samozřejmě poskytuje ambulantní péči, když bude někdo potřebovat, ale právě oddělení neurologie dnes slouží jako další covidová jednotka. Se svými dvaceti lůžky doplňuje počet na ten celkový šedesát a tak stejně jsme museli, podobně jako na jaře, reprofilizovat interní JIP oddělení, které slouží v této chvíli pouze na příjem středně těžkých stavů pacientů s koronavirem."

Nemocnice je připravená navýšit kapacitu o dalších dvacet standardních lůžek a deset intenzivních.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: "A co nastane potom? Budeme samozřejmě komunikovat, koordinovat s krajským koordinátorem, samozřejmě s naším zřizovatelem, s krizovým štábem, který řídí pan hejtman a musíme v tuto chvíli všechny krajské nemocnice, ale ne jen krajské, ale i soukromé, fakultní, městské spolu komunikovat a ty kapacity vzájemně doplňovat a začalo už minulý týden překládání pacientů tam, kde těch kapacit je ještě dostatek.”


Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků