Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice pořídila lůžka a vybavila stacionáře pro případné umístění bezpříznakových seniorů

  • Havířov,

Havířov přizpůsobil dva denní stacionáře pro případné nakažené seniory, nebo klienty chráněného bydlení. O bezpříznakové pacienty by se starali pracovníci domova seniorů. Pokud by se zdravotní stav pacientů zhoršil, byli by přeloženi do zdravotnického zařízení.

Právě na těchto postelích budou moci ležet v případě potřeby infekční klienti domova seniorů, kteří nepotřebují hospitalizaci. Denní stacionář v Havířově se proměnil v karanténní jednotku.

Milan Černý, ředitel Sociálních služeb města Havířova: "Vycházeli jsme z dispozic denního stacionáře, jehož činnost byla přerušena v minulém měsíci, s tím, že jsme se zamysleli nad tím tak, abychom vytvořili jakési soukromí mezi klienty. Vycházeli jsme z dispozičního řešení tak, jak to zde můžete viděl. Myslím, že je to připraveno po všech stránkách včetně stolování, pokud tito klienti budou moci. Všechno je připraveno včetně zázemí pro personál. Kapacita této záložní jednotky karantény je sedm, v krizi jsme schopni osm.”

24 hodinovou péči o pozitivní seniory budou zabezpečovat pracovníci domova seniorů.

Kateřina Kubicová, vedoucí sociálních zařízení a domácí zdravotní péče: "My jsme vytvořili zóny pro tyto klienty, kteří budou buď soběstační, nebo nesoběstační. S tím, že sestřičky a zaměstnanci mají vytvořenou jak čistou, tak špinavou zónu tak, aby se mohli někde převlékat, najíst se a připravovat na oblékání do covidových obleků a starat se o tyto pacienty."

Máte právě dostatek ochranných pomůcek, protože jak jste říkala čistá, špinavá zóna? Co tři hodiny se budou muset zdravotníci převlékat.

Kateřina Kubicová, vedoucí sociálních zařízení a domácí zdravotní péče: “My jsme jim tady na ten začátek připravili nějaké pomůcky. Ať už se jedná o dezinfekci, roušky, filtry. To můžeme poskytnou. Předpokládáme, že pokud tady budou nějakou delší dobu, že si pomůcky sami přivezou.”

Karanténní jednotku také pro klienty chráněného bydlení město vytvořilo i v druhém stacionáři na Lipové ulici.

Michaela Rosová, ředitelka Santé: "Vystěhovali jsme určité místnosti, které jsou vhodné, vydezinfikovali jsme místnosti, proběhl nákup lůžek pro klienty.”

V případě zhoršení stavu pacientů budou převezení do zdravotnického zařízení.
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků