Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výměna výtahů a elektroinstalací. To jsou priority Městské realitní agentury

  • Havířov,

Městská realitní agentura by chtěla do konce příštího roku vyměnit více než 120 výtahů. V následujícím období se také musí zaměřit na staré elektroinstalace. Více už prozradí jednatel společnosti Róbert Masarovič.

V letošním roce se rozjela velká investiční akce výměn výtahů. V prvních pěti domech už nájemníci změnu pocítili. Městská realitní agentura soutěžila další zakázky a chystá se na výměnu více než sto dvacet výtahů. Hotovo by mělo být do konce příštího roku.

Róbert Masarovič, jednatel společnosti MRA: “Takový je plán. Je to plán ambiciózní, máme na to připravené jak zdroje, naši pracovníci jsou zkušení, firmy, se kterýma spolupracujeme, tak jsou zkušené taky. Předpokládám, že to bude složité, těžké, ale je to realistické. Ano, chceme to v příštím roce ukončit celé.”

Výměna výtahů trvá zhruba pět až šest týdnů. Tři až čtyři musí nájemníci chodit po schodech.

Róbert Masarovič, jednatel společnosti MRA: "Jsme připravení i v této fázi v těchto sedmi částech výměn výtahů pomáhat našim nájemníkům s transportem nákupů tak, jak jsme to dělali v té první havarijní etapě, prvních pěti výtahů.”

Další velkou investiční akcí, na kterou se musí MRA zaměřit, je výměna elektroinstalací.

Róbert Masarovič, jednatel společnosti MRA: “V této době z 7 662 bytů nám zbývá ještě vyměnit elektroinstalaci ve zhruba 4 600 bytech. V několika desítkách vchodů, kde jsou stoupačky stále v hliníku. Tento proces, jednáme o tom na městě, jak ho rozložit investičně co nejvhodněji tak, aby to rozpočet fond nájemního bydlení zvládl, protože všechny tyto opravy jsou hrazené z nájemného. Já osobně bych byl hodně rád, kdybychom do pěti let tuto aktivitu ukončili, nicméně jsem v tomto svém nadšení skeptický.”

MRA zaměstnává přes sto lidí, o které nemůže přijít.

Róbert Masarovič, jednatel společnosti MRA: “Ihned od začátku vzniku podezření na složitější epidemiologickou situaci někdy na jaře jsme zakoupili ozonové dezinfikátory. Nečakali jsme na nařízení vlády a chránili jsme své pracovníky trvalou, opakovanou, do dnešních dnů realizovanou dezinfekcí prostor ozonem. Nakoupili jsme lihové dezinfekce. Dezinfikujeme kliky, sociální, sanitární prostory a na podzim jsme přistoupili k zakoupení vitamínových balíčků pro všechny naše pracovníky. Naším jediným pokladem, který máme, jsou naši pracovníci a potřebujeme je udržet při životě zdravé, takže je to pragmatický způsob, Máme je rádi, fungujeme takto. Nejsem si jistý, zda takto jsme schopni ochránit všechny před infekcí, protože je to do velké míry na každém člověku. Jak často si myje ruce, dbá na svou osobní hygienu, ale myslím si, že z hlediska městské společnosti jsme udělali maximum možného.”ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

STYLE Company s.r.o. - Havířov
Havířov
od 91 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků